Fundusze cały czas są paliwem dla rynku

Niezmiennie od lat fundusze rozwojowe Unii Europejskiej dostępne są za pomocą programów mających na celu poprawę konkurencyjności oraz innowacyjności polskich przedsiębiorstw. Prowadzone przez NCBiR konkursy, takie jak Szybka Ścieżka, konkursy sektorowe, programy regionalne, pozwalają częściowo sfinansować wydatki na badania i rozwój i są wykorzystywane przez firmy do kupowania urządzeń, aparatury oraz do opłacenia prac z nimi się wiążących.

Programy rozwojowe sprzyjają rozwojowi, bo ich wykorzystanie daje właśnie pożądany cel, a więc wzrost konkurencyjności, innowacji, możliwość wprowadzenia na rynek nowego produktu lub usługi. Przyznane środki można wydać tylko na nowe urządzenia, co ogranicza też znaczenie rynkowe urządzeń używanych.

Ważne i poszukiwane produkty pod rozwój firmy
 
Ważne i aktualnie poszukiwane na rynku produkty, które mogą zabezpieczyć rozwój technologiczny i biznesowy, to, jak wynika z powyższego zestawienia roboty i sprzęt do lutowania selektywnego. Oba zagadnienia wiążą się z montażem elementów przewlekanych w sposób automatyczny, czyli oznaczają, że w niedalekiej przyszłości w halach produkcyjnych ma nie być stanowisk montażu ręcznego lub przynajmniej ich liczba ma zostać istotnie ograniczona. Na taki scenariusz wskazuje także trzeci słupek na wykresie. Relatywnie wysoka pozycja urządzeń do magazynowania podzespołów to pokłosie niedawnych problemów z alokacją, które dały do myślenia i spowodowały, że być może zapasy podstawowych elementów, takich jak 100 nF 0603, mają sens.

Prezentacje firmowe

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również