Brak problemów jest w cenie

W porównaniu do półprzewodników elementy elektromechaniczne charakteryzują się znacznie dłuższą żywotnością rynkową. Są produkowane przez lata, bo postęp technologiczny nie jest tutaj taki szybki, poprawa funkcjonalności jest ewolucją, a klienci w swoich wyborach mają podejście konserwatywne.

Starsze rozwiązania przełączników trzymają się mocno, gdyż klienci cenią je za niezawodność potwierdzoną latami sprzedaży i milionami sztuk. Mają one też wyśrubowaną wartość współczynnika jakości do ceny, bo przez wiele lat producentowi koszty przygotowania produkcji i maszyny zdążyły się zamortyzować. Dotyczy to w szczególności wersji przemysłowych, bo w tym sektorze innowacje zawsze się przyjmują najwolniej. Można nazywać to inercją, konserwatywnym podejściem lub zachowawczym postępowaniem podczas selekcji produktu i dostawcy, niemniej wspólnym mianownikiem dla tych trzech określeń jest po prostu bezproblemowość aplikacyjna i małe ryzyko natknięcia się na tzw. niewypał.

Stopień specjalizacji firm w zakresie komponentów elektromechanicznych
 
Wykres ilustrujący stopień specjalizacji dostawców przełączników, przycisków i klawiatur sygnalizuje, że rynek tych wyrobów jest szeroki i przekrojowy i łączy różne firmy, zarówno te specjalizowane (producentów, autoryzowanych dystrybutorów), jak i te sprzedające przy okazji w ramach zapewnienia kompleksowości. Niemniej co czwarta firma może być postrzegana jako ta, dla której przełączniki lub klawiatury są produktem bardzo ważnym i jest to relatywnie dużo, biorąc pod uwagę ogromną szerokość asortymentu.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Przejdź do kompendium

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również