wersja mobilna
Online: 607 Poniedziałek, 2018.03.19

Biznes

Poradnik "Bezpieczniki topikowe miniaturowe"

poniedziałek, 31 lipca 2017 11:35

Bezpieczników topikowych nie trzeba w zasadzie nikomu przedstawiać, ani też tłumaczyć zasady ich działania. Są to komponenty proste i tanie, i z tego powodu przez wielu projektantów nieco lekceważone. Dobór bezpiecznika do aplikacji nierzadko odbywa się bez zastanowienia się nad warunkami pracy i wymaganiami co do skutecznej ochrony obwodu. Nie wszyscy projektanci mają też wystarczającą wiedzę jaki asortyment bezpieczników jest dostępny na rynku, a także czym poszczególne typy się różnią.

Problemy powodują też specjalistyczne terminy, gdyż działanie i charakterystyka tych elementów jest definiowana przez normy branży elektrycznej, a więc dokumenty napisane specyficznym językiem, dla elektroników mało zrozumiałym.

Warto zatem odnotować pojawienie się na rynku książki będącej kompendium na temat bezpieczników topikowych, która pomaga zrozumieć wszystkie aspekty związane z poprawnym doborem tych elementów, porządkuje i wyjaśnia całą terminologię łącznie z różnicami w nazewnictwie pojawiającymi się w różnych branżach. Książka omawia też charakterystyki poszczególnych typów bezpieczników topikowych i wskazuje ich obszary aplikacyjne.

Warto też dodać, że napisali ją praktycy, inżynierowie specjaliści zajmujący się zawodowo projektowaniem i produkcją bezpieczników, dzięki czemu całość ma wymiar praktyczny, a więc bez wzorów oraz teorii, która jest domeną książek naukowych. Jej lektura przyda się każdemu projektantowi, który jest zainteresowany zapewnieniem bezpieczeństwa dla swojego urządzenia.

Poradnik "Bezpieczniki topikowe miniaturowe" można otrzymać bezpłatnie od firmy Siba Polska pisząc e-mail na adres siba@siba-bezpieczniki.pl.

źródło: Siba

 


World News 24h

poniedziałek, 19 marca 2018 15:59

The nation’s leading contract notebook computer manufacturers should see shipments regain growth momentum this month, after shipments softened last month due to weak orders from some major PC vendors and the effect of the Lunar New Year holiday, Morgan Stanley said last week. However, this quarter’s total notebook shipments from the five major original design manufacturers might still fare worse than expected.

więcej na: www.taipeitimes.com