TSMC obserwuje wzrost zamówień na chipy dla urządzeń z systemem Android

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według źródeł branżowych firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) zaczęła ostatnio obserwować wzrost liczby zamówień na układy dla urządzeń z systemem Android, głównie dzięki swoim klientom, takim jak HiSilicon, MediaTek i Qualcomm. Należy zauważyć, że zamówienia złożone na drugi kwartał przez HiSilicon przewyższają zamówienia na mobilne układy SoC pochodzące od innych klientów. Oczekuje się, że HiSilicon zapewni aż 70% wszystkich smartfonowych chipów wykorzystywanych przez firmę Huawei.

TSMC obserwuje wzrost zamówień na chipy dla urządzeń z systemem Android

Huawei korzysta również z chipów dostarczanych przez MediaTeka i Qualcomma.

Jak podają źródła, wraz z rosnącą produkcją firmy HiSilicon, która zaspokaja rosnące zapotrzebowanie Huaweia, TSMC może w pierwszych trzech kwartałach 2019 r. odnotować, że całkowite zamówienia na chipy dla urządzeń Huawei przewyższą zamówienia dla iPhone'ów Apple'a. Obecnie Apple pozostaje największym klientem TSMC.

Jak poinformował niedawno chiński Commercial Times, cytujący dostawców sprzętu produkcyjnego, można spodziewać się, że w 2019 r. HiSilicon stanie się największym klientem TSMC w zakresie układów 7 nm. Według doniesień firma HiSilicon chce zwiększyć swoje zamówienia na 7-nanometrowe chipy TSMC o około 8 tys. płytek miesięcznie, począwszy od trzeciego kwartału 2019 r., a łącznie, w drugiej połowie roku o 50-55 tys. sztuk.

MediaTek zwiększył swoje zamówienia w TSMC, by wspierać nadejście mobilnych SoC nowej generacji, w tym serii Helio P90, natomiast Qualcomm oczekuje, że będzie mógł wykorzystać moce wytwórcze firmy do nadchodzącej produkcji chipów Snapdragon 855. Niemniej jednak, tempo wzrostu poziomu zamówień tych firm składanych w TSMC, w pierwszej połowie 2019 r. jest - w porównaniu z zamówieniami składanymi przez HiSilicon - stosunkowo niewielkie.

źródło: DigiTimes

Zobacz również