Ford zainwestuje 850 mln dolarów w budowę pojazdów elektrycznych w Michigan

Aby zwiększyć produkcję samochodów elektrycznych, Ford zainwestuje 850 mln dolarów w zakład montażowy Flat Rock w stanie Michigan. Ford liczy, że fabryka stanie się jego bazą produkcyjną pojazdów elektrycznych. W tym celu firma zatrudni również - stopniowo do 2023 r. - 900 pracowników. Inwestycja ta stanowi część zaangażowania Forda w pojazdy elektryczne o sumarycznej wartości 11,1 mld dolarów i obejmuje również finansowanie budowy w Michigan nowej generacji modelu Mustang.

Posłuchaj
00:00

Poza planami związanymi z EV, Ford ogłosił również, że w południowo-wschodnim Michigan ukończy swoje prace nad pierwszymi pojazdami autonomicznymi - będą one dostępne w 2021 r. Firma twierdzi także, że w międzyczasie, w 2020 roku, udostępni SUV-a z napędem elektrycznym, pochodzącego z Cuautitlan w Meksyku. Na początku 2021 r., również w Meksyku, przygotować ma niewielki van - North American Transit Connect. Niedawno Ford przedstawił też plany wyjścia z funkcjonującego w Brazylii biznesu ciężkich samochodów ciężarowych, oraz że pracuje nad poprawą wyników w Europie i w Chinach.

Źródło: Engadget

Powiązane treści
Ford przejmuje Journey Holding, by przyspieszyć rozwój autonomicznych pojazdów
Ford zainwestuje w elektryfikację 11 miliardów dolarów
Umowa Forda z GlobalFoundries może wpłynąć na łańcuch dostaw IC
Koncerny BMW, Daimler, Ford i Volkswagen utworzą sieć punktów ładowania pojazdów elektrycznych
Za 5 lat będziemy jeździć autonomicznymi fordami
Ford zbuduje w Michigan fabrykę akumulatorów
Wkrótce na drogi wyjadą pierwsze w pełni elektryczne Skody
Ford otworzył nowe centrum badawcze w Dolinie Krzemowej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Rozwiązania Same Sky z zakresu łączności, systemów audio i zarządzania temperaturą
Komponenty
Samsung zwiększa inwestycje do 73 mld USD, przyspieszając rozwój chipów AI
Komponenty
Apple skupuje mobilną pamięć DRAM, ograniczając dostępność dla konkurencji
Produkcja elektroniki
Znowu rosną ceny półprzewodników
Aktualności
Drogie pamięci wypchną z rynku podstawowe komputery
Aktualności
Zakończono podział Creotech Instruments. Debiut giełdowy Creotech Quantum już 17 kwietnia
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Drogie pamięci wypchną z rynku podstawowe komputery
Gospodarka
Zakończono podział Creotech Instruments. Debiut giełdowy Creotech Quantum już 17 kwietnia
Gospodarka
ACTE zmienia nazwę na Elpress Polska

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów