Intel kupuje firmę Omnitek - dostawcę układów logicznych FPGA

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Firma Intel poinformowała, że przejmuje Omniteka, twórcę programowalnych układów scalonych do przetwarzania wizualnego. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Rozwiązania Omniteka są wykorzystywane w aplikacjach o dużych wymaganiach w zakresie przetwarzania wizualnego, takich jak wideokonferencje, projekcje czy medyczne systemy wizyjne.

Intel kupuje firmę Omnitek - dostawcę układów logicznych FPGA

FPGA (field-programmable gate array) to układ scalony, który można dalej konfigurować po jego wyprodukowaniu. Angielska firma Omnitek, której siedziba mieści się w Basingstoke, opracowała ponad 220 rdzeni FPGA oraz oprogramowanie towarzyszące. Intel planuje włączyć przejmowaną technologię i 40 pracowników Omniteka do swojej jednostki Programmable Solutions Group.

- Technologia firmy Omnitek stanowi doskonałe uzupełnienie naszej działalności w zakresie FPGA. Olbrzymie doświadczenie w zakresie FPGA na poziomie systemowym oraz gruntowna wiedza na temat wysokiej jakości, wydajnych technologii wizyjnych, sprawiły, że Omnitek stał się zaufanym partnerem dla wielu naszych najważniejszych klientów - powiedział Dan McNamara, wiceprezes Programmable Solutions Group w firmie Intel.

Intel ma nadzieję, że wraz z Omnitekiem odniesie sukces na rynku rozwiązań programowalnych, którego wartość oceniana jest na około 8 mld dolarów. Podstawą do rozwoju działalności jednostki Programmable Solutions Group było przejęcie w 2015 r. chipowego giganta - firmy Altera.

źródło: ZDNet