Intel odzyska w 2019 roku półprzewodnikową koronę

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według IC Insights, Intel ma być w 2019 roku największym dostawcą półprzewodników, i ma osiągnąć sprzedaż o 26% większą niż Samsung. Jednocześnie prognozy IC Insights pokazują, że tylko trzy z 15 największych firm zarejestrują wzrosty w porównaniu z rokiem ubiegłym - będą to Sony, TSMC i MediaTek.

Intel odzyska w 2019 roku półprzewodnikową koronę

Rynek pamięci spadnie w bieżącym roku o 34%, co wpłynie negatywnie na przychody Samsunga, Hynixa i Microna. Według prognozy przygotowanej przez IC Insights, 3 najlepszych producentów układów pamięci zarejestruje 29-procentowe lub większe spadki w porównaniu z rokiem ubiegłym.

IC Insights przewiduje, że łączna sprzedaż topowych 15 firm półprzewodnikowych spadnie w 2019 r. o 15% w porównaniu do roku 2018, czyli o 2 punkty procentowe silniej niż oczekiwany całkowity spadek (o 13%) w zakresie globalnego przemysłu półprzewodnikowego.

Analitycy twierdzą, że w bieżącym roku największy spadek sprzedaży wśród 15 najlepszych firm - o 38% - odnotuje SK Hynix. Również inni główni dostawcy pamięci - Samsung, Micron i Toshiba/Kioxia - doświadczą dwucyfrowych spadków sprzedaży.

źródło: DigiTimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie