Mimo ograniczeń handlowych Huawei osiągnął rekordową sprzedaż

| Gospodarka Aktualności

Pomimo sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone, chiński Huawei ogłosił rekordową sprzedaż i zysk za 2019 rok. Producent odnotował przychody rzędu 858,8 mld juanów (121 mld dolarów), co oznacza 19,1% wzrostu w porównaniu do roku 2018. Zysk Huaweia osiągnął poziom 62,7 mld dolarów, czyli wzrósł o 62,7 mld juanów. Osiągnięte wyniki firma zawdzięcza sprzedaży smartfonów. Huawei obecnie jest największym dostawcą sprzętu telekomunikacyjnego na świecie. 

Mimo ograniczeń handlowych Huawei osiągnął rekordową sprzedaż

Analitycy wskazali, że ze względu na panującą pandemię Covid-19 wyniki Huaweia mogą ulec pogorszeniu. Kryzys może zapoczątkować spadki dla całej chińskiej gospodarki. W tym roku wzrost gospodarki może skurczyć się o 2,3%. W związku z nałożonymi ograniczeniami eksportowymi, Huawei utracił dostęp do amerykańskiego oprogramowania i technologii, w tym systemu operacyjnego Android, który dominuje w globalnym segmencie urządzeń mobilnych.

Firma Counterpoint Research oszacowała, że sprzedaż telefonów Huaweia odpowiada za około 60% chińskiego rynku, w związku tym działalność koncernu prawdopodobnie broni się przed działaniami rządu USA.

źródło: WNP