TSMC wyemituje obligacje o wartości blisko 14 mld NT

| Gospodarka Aktualności

Według informacji pochodzących z firmy, zarząd Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) zatwierdził plany emisji niezabezpieczonych obligacji o wartości 13,9 mld NT (471,7 mln USD), by wzmocnić środki finansowe przeznaczone na zakup nowego sprzętu i urządzeń, co ma pozwolić na zwiększenie wydajności produkcyjnej przedsiębiorstwa.

TSMC wyemituje obligacje o wartości blisko 14 mld NT

Emisja obligacji zostanie podzielona na trzy transze: 5,7 mld NT płatne w ciągu pięciu lat, 6,3 mld NT - w ciągu siedmiu lat oraz 1,9 mld NT - w ciągu 10 lat. TSMC nie ujawnia kiedy dokładnie obligacje zostaną wyemitowane.

W pierwszej połowie 2020 r. firma TSMC sprzedała niezabezpieczone obligacje na kwotę 60 mld NT. Wpływy z ich sprzedaży przeznaczone są na zwiększenie zdolności procesowej nowego zakładu Fab 18, zlokalizowanego w Southern Taiwan Science Park (STSP), który wytwarza chipy w technologii 5 nm.

TSMC szacuje łączne nakłady inwestycyjne na 2020 r., na kwotę 15-16 mld USD, w porównaniu do 14,9 mld USD w roku 2019. W bieżącym roku aż 80% nakładów inwestycyjnych wykorzystane będzie na rozwój zaawansowanych procesów technologicznych, w tym litografie 7, 5 i 3 nm.

źródło: DigiTimes