W 2024 roku Mobileye wprowadzi w Stanach Zjednoczonych autonomiczne wahadłowce

| Gospodarka Aktualności

Należąca do firmy Intel jednostka Mobileye planuje wraz ze swoimi partnerami wdrożyć w Stanach Zjednoczonych, w 2024 r., samojezdne elektryczne wahadłowce. Rozszerzy to zautomatyzowane systemy jazdy Mobileye poza taksówki i pojazdy dostawcze. Autonomiczne pojazdy będą eksploatowane w wydzielonych strefach, gdzie ograniczenia prędkości wynoszą 35 mil na godzinę lub mniej.

W 2024 roku Mobileye wprowadzi w Stanach Zjednoczonych autonomiczne wahadłowce

Mobileye, Benteler EV Systems i Beep wprowadzą bezzałogowe autobusy wahadłowe, które będą miały od 12 do 14 miejsc i nie będą miały kierownicy ani pedałów. Benteler EV Systems, część niemieckiej grupy Benteler International AG, zbuduje wahadłowce spełniające normy przemysłu motoryzacyjnego i bezpieczeństwa na drogach publicznych.

W Izraelu i w Niemczech Mobileye planuje wdrożyć robotyczne taksówki do końca bieżącego roku. Oczekuje na zatwierdzenie przedsięwzięcia przez organa regulacyjne. Firma współpracuje również ze start-upem Udelv z Doliny Krzemowej, aby do 2023 r. w USA wprowadzić do użytku zautomatyzowane elektryczne pojazdy dostawcze.

Jak powiedział Johann Jungwirth, wiceprezes Mobility-as-a-Service (MaaS) w Mobileye, firma udowodni amerykańskim federalnym i stanowym organom regulacyjnym, że jej system autonomicznej jazdy będzie bezpieczniejszy niż ludzki kierowca.

źródło: Reuters

Zobacz również