Grupa Renex obchodzi 33-lecie działalności

| Gospodarka Aktualności

Z działalności dystrybucyjnej założonej w 1989 roku, dzięki stopniowemu nawiązywaniu współpracy partnerskiej z coraz większymi podmiotami międzynarodowymi, a także własnej działalności szkoleniowej i produkcyjnej, firma Renex rozwinęła się w prężnie działającą w Polsce i Europie grupę.

Grupa Renex obchodzi 33-lecie działalności

W chwili obecnej Grupa Renex zatrudnia około 150 pracowników. W jej skład wchodzi szereg wyspecjalizowanych marek – w tym Reeco, Cleanroom Renex EEC, Renex Line, Renex Robotics, Renex X-Ray oraz Portifino - które działają w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej, mając oddziały w Serbii, Niemczech, Rumunii i Chorwacji.

Około 25 lat temu działalność firmy została rozszerzona o sferę szkoleniową. Nawiązano wtedy umowę z amerykańskim stowarzyszeniem IPC, stając się Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym tej organizacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Około 20 lat temu nastąpiła znacząca zmiana modelu biznesowego przedsiębiorstwa poprzez rozszerzenie działalności o sferę wytwórczą. Została wówczas utworzona marka REECO, pod którą produkowane są meble przemysłowe, odzież specjalistyczna, urządzenia i roboty produkcyjne.

Około 15 lat temu firma rozszerzyła działalność o sferę projektowania, wytwarzania i serwisowania stref typu cleanroom oraz urządzeń do nich przeznaczonych. Około 8 lat temu firma stała się wyłącznym dystrybutorem urządzeń (automatów) Yamahy do produkcji elektroniki, a około 4 lata temu została wyłącznym dystrybutorem robotów przemysłowych Yamaha Robots. Trzy lata temu, wchodząc we współpracę z południowo-koreańską firmą SEC, uruchomiła działalność w sferze rentgenowskich urządzeń inspekcyjnych pod marką Renex X-Ray.

Grupa Renex kładzie obecnie szczególny nacisk na szeroką działalność doradczą i badawczo-rozwojową. W tym celu stworzyła Centrum Technologiczno-Szkoleniowe Renex, gdzie opracowane są nowe rozwiązania i technologie z zakresu elektroniki i robotyki. Centrum stanowi również wyspecjalizowany podmiot doradczo-szkoleniowy oferujący realizację prototypów i partii próbnych urządzeń elektronicznych, kursy z zakresu standardów stosowanych w branży elektronicznej, ochrony antystatycznej, a także indywidualnie dobrane szkolenia z zakresu realizacji produkcji SMT oraz robotyki i automatyki.

źródło: Renex

Zobacz również