Popularyzacja graficznych interfejsów użytkownika

Graficzny interfejs użytkownika staje się coraz dostępniejszy nawet w aplikacjach, gdzie zasoby sprzętowe są niewielkie. Pomocą są tutaj biblioteki oprogramowania lub wyświetlacze ze specjalizowanym kontrolerem i rozbudowaną pamięcią. Znosi to wiele problemów takich, że aplikacje proste zwykle miały siermiężny GUI. Dawniej problemy te omijano, wykorzystując wyświetlacze modułowe znakowe, których jedną z zalet było to, że wyświetlanie było banalnie proste. Teraz to samo można mieć w graficznych kolorowych TFT, a więc ze znacznie lepszą jakością zobrazowania.

Mateusz Papierowski

Field Application Engineer, Masters

 

 

Czego oczekują klienci zaopatrujący się w wyświetlacze?

Jednymi z kluczowych parametrów, jakich oczekują klienci, są konkurencyjna cena, dostępność oraz żywotność oferowanego produktu. Ale to nie wszystko. Na etapie projektowania urządzenia konstruktor spodziewa się otrzymania solidnego wsparcia w doborze optymalnego wyświetlacza zgodnie z wymaganiami oraz wskazania narzędzi i informacji pozwalających na bezproblemową aplikację w projekcie. Tutaj dobrym rozwiązaniem jest udostępnienie klientowi próbek, narzędzi deweloperskich oraz pełnej dokumentacji. Wyświetlacze są zwyczaj zintegrowane z wieloma innymi układami, dlatego też można podejść do tematu szerzej i przedstawić klientowi kompleksową ofertę zawierającą rozwiązania integrujące wyświetlacz z pozostałymi elementami projektu. Wiąże się to np. z zarekomendowaniem mikrokontrolerów i mikroprocesorów wyposażonych w odpowiednie peryferia, takie jak sterownik wyświetlacza TFT-LCD, wskazaniem oprogramowania służącego do projektowania GUI czy zaoferowaniem odpowiednich układów zasilających i konektorów.

 

Gdzie kieruje się rozwój tego biznesu (obszary aplikacyjne, sektory rynku)?

W ostatnim czasie obserwujemy dynamiczny wzrost rynku IoT, który stawia producentów urządzeń przed nowymi wyzwaniami. Znajdziemy tutaj z jednej strony zaawansowane i wymagające aplikacje, takie jak graficzne interfejsy użytkownika o bardzo dużych zdolnościach obliczeniowych i sterujących, a z drugiej aplikacje typu low power wymagające od wyświetlacza oszczędności każdego mikroampera. Bardzo dynamicznie rozwija się również rynek motoryzacyjny oraz transportowy, gdzie stale wzrasta liczba montowanych wyświetlaczy.

Prezentacje firmowe

Polecane

Nowe produkty