Zasilacze bezprzerwowe, buforowe i awaryjne oraz specjalistyczne

Nieprzerwana dostępność energii zasilającej staje się coraz bardziej istotna, bo od elektroniki zależy coraz więcej zagadnień. W przemyśle, a zwłaszcza w procesach realizowanych ciągle, utrata zasilania lub nawet chwilowa niestabilność to wymierne straty wywołane niekontrolowanym przestojem, dlatego gwarancja tego, że będzie ono dostępne, jest warunkiem koniecznym do zapewnienia jakości i potencjału przedsiębiorstwa. Obojętnie o jaki typ zasilacza chodzi: UPS, buforowy czy specjalistyczny model dla medycyny lub przemysłu, wybór konkretnego modelu nie jest łatwy, bo na rynku jest wiele tandety, wiele produktów nie spełnia podstawowych parametrów, nie mówiąc już o zapewnieniu długoterminowej jakości. W takich warunkach w naszym opracowaniu skupiamy się na zasilaczach o zaawansowanej funkcjonalności, doskonałych parametrach i wybijających się wysoką jakością wykonania, bo jesteśmy przekonani, że jest to najbardziej wartościowy segment rynku, którego rozwój warto wspierać. W naszym raporcie omawiamy nowości technologiczne i przybliżamy znaczenie poszczególnych parametrów z obszaru zasilania, licząc, że zwiększymy w ten sposób świadomość rynku i wymagania klientów.

Posłuchaj
00:00
Spis treści

Zagadnienia związane z energią odnawialną

Od lat mówiło się, że w przyszłości instalacje elektryczne nie będą już tak bardzo scentralizowane, a więc z widocznym podziałem na elektrownie, linie przesyłowe oraz odbiorców końcowych. Energia odnawialna stworzyła na rynku kategorię prosumenta, czyli specyficznego odbiorcę końcowego, który kupuje energię elektryczną oraz także produkuje ją na własne potrzeby, a nadwyżki sprzedaje do sieci. Wraz z prosumentami energetyka zaczęła się zmieniać w system rozproszony. Jako konsekwencja tego procesu rozwój i popularność instalacji PV przyspieszyły rozwój technologii zasilania dwukierunkowego, a więc takich jednostek, które są w stanie konwertować energię w dwie strony, np. zasilając silnik napędzający urządzenie i odbierając od niego energię hamowania po to, aby ładować akumulator. Są to skomplikowane rozwiązania zasilaczy, ale powoli znajdują swoje miejsce na rynku.

Bezsprzecznie w przyszłości będziemy mieć coraz więcej instalacji lokalnych generujących prąd ze słońca lub wiatru. Dużo się też mówi o lokalnych magazynach akumulatorowych do gromadzenia nadwyżek z instalacji odnawialnych lub odzysku energii z układów mechanicznych w transporcie. Oznacza to, że falowniki dwukierunkowe i zasilacze będą trafiać także pod strzechy.

Główne problemy rynku zasilania bezprzerwowego
 
Główne problemy rynku zasilania bezprzerwowego to lekceważące podejście klientów do tego zagadnienia wynikające z niedostatecznej wiedzy, braku wyobraźni co do możliwych skutków oraz silna konkurencja na rynku sprowadzająca wiele zagadnień do ceny widniejącej na fakturze. Z ostatnim czynnikiem wiążą się też koszty utrzymania akumulatorów w dobrej kondycji.
Spis treści
Powiązane treści
Modułowe zasilacze impulsowe dla przemysłu firmy Relpol
Przetwornice nowej generacji R4 w obudowie SiP i zasilacze modułowe
Power over Ethernet – czyli zasilanie urządzeń przez kabel sieciowy
Zasilacze do systemów zasilania gwarantowanego firmy MEAN WELL
Zobacz więcej w kategorii: Raporty
Projektowanie i badania
Projektowanie elektroniki
Komunikacja
Moduły do komunikacji bezprzewodowej
Pomiary
Aparatura do badań precompliance
Komunikacja
RFID, NFC, czyli zdalna identyfikacja
Zasilanie
Podzespoły półprzewodnikowe dużej mocy
Produkcja elektroniki
Chemia i materiały do produkcji elektroniki
Zobacz więcej z tagiem: Zasilanie
Gospodarka
Nowe wzmacniacze mocy GaAs firmy CML Micro dla urządzeń zasilanych bateryjnie
Technika
Kryteria wyboru konwertera DC-DC do aplikacji medycznych
Targi krajowe
Targi Energetyczne ENERGETICS
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów