Wi-Fi

W dziedzinie komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi jest jednym z najbardziej powszechnych sposobów łączności zapewniającej bezpieczne, niezawodne i szybkie połączenia bezprzewodowe IP. Takie moduły wybierane są zwykle, gdy pobór energii jest drugoplanowy, a liczy się łatwość rozszerzenia urządzenia o komunikację opartą na protokole IP bez wprowadzania większych modyfikacji w działających urządzeniach lub rozszerzenie dowolnych urządzeń wyposażonych w interfejsy UART, SPI, RMII, USB lub LAN o bezprzewodowość. Moduły Wi-Fi to rozwiązania niedrogie, często

wykorzystywane jako mosty zapewniające "przezroczystą" transmisję sygnałów. Są one podstawą aplikacji przemysłowych, medycznych, a koncepcyjnie moduły te są zbliżone do całej reszty już omówionych rozwiązań. Komunikację Wi-Fi mają wbudowane licznie dostępne na rynku płytki rozwojowe i większość platform do IoT. Dużą popularność Wi-Fi (i Bluetooth) w zakresie IoT zapewniają mikrokontrolery z wbudowaną komunikacją, np. Espressif ESP8266.

Istotne nowości/trendy w obszarze komunikacji bezprzewodowej
 
Zestawienie najistotniejszych trendów, produktów i technologii w zakresie komunikacji bezprzewodowej otwiera miniaturyzacja i mały pobór mocy, który jest wspólnym mianownikiem wielu nowych rozwiązań kierowanych do świata IoT, AMR i urządzeń mobilnych. Podobne wskazanie uzyskały nowe moduły do sieci 5G oraz takie, które pozwolą dodać obsługę 5G z czasem przez wymianę oprogramowania. Kolejne trzy pozycje o mniej więcej tym samym udziale procentowym to nowe wersje Bluetooth, moduły LTE niskich kategorii i produkty combo (dwa w jednym).
Główne zjawiska sprzyjające rozwojowi rynku komunikacji bezprzewodowej
 
W zestawieniu głównych czynników pozytywnie wpływających na rozwój rynku komunikacji bezprzewodowej za najważniejsze postrzegane jest to, że liczba produktów z komunikacją szybko się zwiększa, a zwłaszcza tych z obszaru Internetu Rzeczy. Rozwój determinują nowe, doskonalsze standardy komunikacji i rosnące wymagania klientów, którzy przeszli już do porządku dziennego nad tym, że komunikację radiową już mają i teraz sięgają po więcej, a więc oczekują, aby była ona wydajna, oszczędna energetycznie, niezawodna itd.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Przejdź do kompendium

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie