Narzędzia ręczne i wyposażenie warsztatowe

Narzędzia ręczne i sprzęt wyposażenia warsztatowego to produkty stanowiące infrastrukturę stanowisk pracy w produkcji, serwisie, laboratoriach lub biurach projektowych. W takich miejscach wymagane są specjalistyczne meble, narzędzia, sprzęt lutowniczy, środki ochrony antystatycznej i wiele innych produktów. Wraz z rozwojem przemysłu elektronicznego z roku na rok takiego sprzętu potrzeba coraz więcej, bo postępująca miniaturyzacja, coraz większa wrażliwość układów elektronicznych, a także dbanie o jakość wymuszają właściwe traktowanie. Sprzęt pozornie nie wydaje się być może wartościowy, niemniej stanowi cenny dodatek zapewniający kompleksowość ofert w wielu firmach zaopatrujących producentów elektroniki.

Posłuchaj
00:00
Spis treści

Postępująca automatyzacja produkcji

Nietrudno zauważyć, że produkcja urządzeń elektronicznych jest coraz bardziej zautomatyzowana i sukcesywnie udział operacji, które muszą być wykonane ręcznie, maleje. Wynika to przede wszystkim z chęci zapewnienia wysokiej jakości przy niskich kosztach wytwarzania, a także odpowiedniej wydajności. Automatyzacja to dzisiaj wykorzystanie robotów do lutowania, skręcania obudowy, montowania wyświetlaczy i testowania gotowych konstrukcji. Takie procesy w konsekwencji powodują, że zapotrzebowanie na pracę ręczną w przeliczeniu na pojedynczy produkt stopniowo maleje, co prowadzi do ograniczenia liczby wymaganych stanowisk roboczych i narzędzi. Dla opisywanego sektora rynku jest to czynnik o znaczeniu regresywnym. Podobne zjawiska widać w zakresie obsługi serwisowej, gdzie dąży się do minimalizacji kosztów takich usług poprzez zaawansowaną diagnostykę komputerową. Zamiast inwestować w sprzęt pomiarowy, drogie narzędzia do demontażu i montażu oraz całą otoczkę infrastrukturalną niezbędną do tego, aby zapewnić w pracy serwisowej odpowiedni poziom jakości, próbuje się tworzyć specjalizowany tester lub oprogramowanie diagnostyczne.

cena problemu z dostępnością produktów i długim czasem dostaw
 
Kłopoty z dostępnością podzespołów elektronicznych na dostawców narzędzi i sprzętu wyposażenia stanowisk pracy oddziałują negatywnie w sposób pośredni, a więc klienci takich firm (w największym stopniu producenci elektroniki) mają problemy oraz muszą przesuwać w czasie projekty inwestycyjne lub tną koszty bieżące w sytuacji, gdy mają przestoje. Poza tym szwankuje transport morski i lądowy, wzrosły koszty spedycji towarów, co musi psuć biznes. Jak widzimy z danych pokazanych na wykresie, dla blisko połowy firm problemy z zaopatrzeniem są utrudnieniem, a dla co trzeciej firmy jest to znaczący problem ograniczający możliwość zarabiania.
Oczekiwania klientów w stosunku do dostawcy
 
Zestawienie najważniejszych oczekiwań klientów w stosunku do dostawców narzędzi ręcznych i sprzętu używanego na stanowiskach pracy jest typowe. Produkty mają być wysokiej jakości, tanie i dostępne bez długiego czekania. Ten ostatni czynnik kiedyś nie pojawiał się tak wysoko na wykresie, ale dzisiaj często jest tak samo istotny jak cena.
Spis treści
Powiązane treści
Meble i stanowiska pracy w strefach EPA i w cleanroom
Specjalistyczne narzędzia ręczne w branży elektronicznej
Zobacz więcej w kategorii: Raporty
Projektowanie i badania
Projektowanie elektroniki
Komunikacja
Moduły do komunikacji bezprzewodowej
Pomiary
Aparatura do badań precompliance
Komunikacja
RFID, NFC, czyli zdalna identyfikacja
Zasilanie
Podzespoły półprzewodnikowe dużej mocy
Produkcja elektroniki
Chemia i materiały do produkcji elektroniki
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Targi zagraniczne
67 Międzynarodowe Targi Techniczne SAJAM TEHNIKE
Targi zagraniczne
HIGH END 2025 - wystawa audio
Targi zagraniczne
SPS Italia 2025 - inteligentne rozwiązania produkcyjne
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów