Lead times zmieniają projektowanie

Długie czasy dostaw istotnie wydłużają czas iteracji projektowych, zmuszają do wykonywania większej liczby prototypów. Rośnie też nakład pracy związany z przygotowaniem założeń i wytycznych dla urządzeń. Duża świadomość klientów na temat problemów z dostępnością podzespołów elektronicznych sprawia, że praktycznie każda rozmowa zaczyna się od pytań, jak to wpłynie na projekt i czy w ogóle możliwe jest projektowanie elektroniki i produkcja w obecnej sytuacji rynkowej. To dodatkowy wysiłek dla wszystkich. Brak stabilności powoduje, że projekty ulegają raczej skróceniu i rozdrobnieniu, np. zamiast finansować rozbudowany projekt, klienci wolą mniejsze urządzenia, ale z możliwością modularnego rozbudowywania w przyszłości. Bo w ten sposób ponoszą mniejsze ryzyko.

Oczekiwania klientów w zakresie oprogramowania projektowego #3
 
Tematyka projektowania urządzeń elektronicznych jest silnie powiązana z rynkiem oprogramowania inżynierskiego (narzędziowego, środowiskowego, pakietów EDA do PCB i CAD-ów mechanicznych). Dostawcy takich produktów blisko współpracują z firmami projektowymi, a czasem rozwijają biznes w stronę usługową, stąd uznaliśmy za zasadne przepytanie takich firm w ankiecie na temat tego, jakie oczekiwania w stosunku do oprogramowania inżynierskiego mają biura, czyli ich klienci. Naturalnie istotna jest możliwość szybkiego rozpoczęcia pracy, bo w dzisiejszych czasach wszystko musi być szybko, ale poza tym liczą się duże możliwości projektowe oraz zdolność wykorzystywania w wielu projektach jako kompleksowe środowisko.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Przejdź do kompendium

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również