Ceny usług rosną

W czasach niedostępności ceny komponentów rosną – to oczywista reguła. Podrożał też znacząco transport, a dodatkowo czas spedycji się wydłużył, bo brakuje kontenerów, obsady pracowniczej w portach, a w przypadku transportu lotniczego w grę wchodzą ograniczenia związane z wojną. Rosną ceny działalności, koszty pracownicze, a więc też ceny usług. Mimo upływu lat nadal duża część klientów nie jest świadoma wysokości kosztów związanych z wdrożeniem urządzenia do produkcji, w tym z wykonaniem projektu, który szczególnie przy małych seriach stanowi znaczący koszt w całym bilansie.

Preferowane przez klientów modele licencyjne oprogramowania #5
 
Nieodłączną częścią naszych analiz, w których tematyka sięga oprogramowania inżynierskiego i projektowania, jest sonda na temat preferowanych modeli licencjonowania oprogramowania. Wykres pozwala na ocenę preferencji klientów, a porównanie z poprzednimi opracowaniami pozwala na analizę ich zmian w czasie. Jak widzimy z wykresu, abonamenty czasowe nie są dla krajowej branży atrakcyjne.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Przejdź do kompendium

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również