Ericsson uruchamia w Szwecji pierwsze globalne centrum ICT

Poprzez otwarcie pierwszego centrum globalnego ICT z siedzibą w Linköping w Szwecji firma Ericsson umacnia swoją obecność w Europie. Jest to pierwsze z trzech zrównoważonych ekologicznie i opartych na nowoczesnych technologiach centrów globalnych ICT, które będą zawierać pełną ofertę spółki. Dwa z nich będą znajdowały się w Szwecji, a jeden w Quebec w Kanadzie. Centra będą wspomagać codzienną pracę ponad 25 tys. inżynierów ds. badań i rozwoju zatrudnionych w Ericssonie, a także obsługiwać organizacje na całym świecie.

Posłuchaj
00:00

Obecnie Ericsson posiada laboratoria badawcze i centra danych na całym świecie. Strategia firmy polega na skonsolidowaniu większości z nich z nowymi centrami, włącznie z wyposażeniem i instalacjami.

- Otwarcie pierwszego centrum globalnego ICT pokazuje, jak Ericsson - w roli czołowego dostawcy technologii informacyjnych - robi kolejny krok w kierunku stworzenia społeczeństwa sieciowego, dostarczając technologię opartą na chmurze, która wyznacza nowe standardy w branży. Globalne centra ICT są naszym własnym branżowym wkładem w środowisko chmury. Przy pomocy opartej na chmurze technologii centra umożliwiają naszym zespołom interdyscyplinarnym współpracę ponad granicami. Dzięki temu możemy dostarczać klientom produkty i usługi wysokiej jakości z większą niż dotąd prędkością. Jest to dla nas prawdziwy przełom - mówił Graham Osborne, wiceprezes ds. programu centrów globalnych ICT w firmie Ericsson.

Nowe centra będą zawierały pełną ofertę Ericssona i będą dostępne dla inżynierów ds. badań i rozwoju na całym świecie. Centra globalne ICT będą posiadać największą sprawność energetyczną w branży - są one zlokalizowane w obszarach z łatwym dostępem do źródeł energii odnawialnej oraz niezawodnej sieci energetycznej. Wszystkie trzy centra ICT będą zajmować łącznie powierzchnię do 120 tys. m², czyli obszar mogący pomieścić 14 boisk piłkarskich.

źródło: Ericsson

Powiązane treści
Ericsson redukuje zatrudnienie w szwedzkich fabrykach
Ericsson finalizuje przejęcie Ericpolu
Ericsson i Bridge Alliance zawarli partnerstwo na rzecz IoT
IBM i Ericsson skonstruują anteny 5G
Ericsson rezygnuje z produkcji modemów - pracę może stracić około 1000 osób
Indyjski operator Reliance Communications i Ericsson zawarli kontrakt na miliard dolarów
Według raportu firmy Ericsson Nowy Jork najlepiej wykorzystuje technologie teleinformatyczne w biznesie
Oliver Kanzi nowym prezesem firmy Ericsson w Polsce
Ericsson: 85% ludności świata znajdzie się w zasięgu szybkiego mobilnego Internetu w 2017 r.
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów