UMC przejmuje 100% udziałów w spółce Mie Fujitsu Semiconductor

| Gospodarka Artykuły

Firmy Fujitsu Semiconductor Limited oraz United Microelectronics Corporation ogłosiły, że UMC nabędzie wszystkie udziały Mie Fujitsu Semiconductor Limited (MIFS), spółki joint-venture obu firm, która jest producentem płytek krzemowych o średnicy 300 mm. Dotychczas firma UMC była właścicielem 15,9% udziałów MIFS.

UMC przejmuje 100% udziałów w spółce Mie Fujitsu Semiconductor

Fujitsu Semiconductor przekaże UMC pozostałe 84,1% udziałów w MIFS, czyniąc ją spółką całkowicie zależną od firmy z Tajwanu. Wartość transakcji wyniesie około 57,6 miliarda jenów. Zamknięcie transakcji planowane jest na 1 stycznia 2019 r.

W 2014 r. firmy Fujitsu Semiconductor Limited oraz United Microelectronics Corporation zawarły umowę dotyczącą nabycia przez UMC 15,9% udziałów w MIFS. Od tego czasu, oprócz inwestycji kapitałowych, Fujitsu Semiconductor i UMC kontynuują współpracę poprzez uruchomienie w spółce MIFS linii produkcji układów logicznych w procesie 40-nanometrowym licencjonowanym od UMC. Po kilku latach wspólnych działań firmy zdecydowały się na integrację MIFS z UMC, co ma silne podstawy biznesowe.

Po przejęciu MIFS będzie świadczyć usługi produkcji płytek krzemowych o jeszcze wyższej jakości. Wkrótce ma być ustalona nowa nazwa firmy, jednak MIFS utrzyma dotychczasowe kanały dystrybucji.

źródło: Fujitsu Semiconductor