UMC zawiesza badawczo-rozwojową współpracę z chińskim producentem DRAM

| Gospodarka Produkcja elektroniki

W związku z amerykańskim zakazem eksportu do Jinhua Integrated Circuit, United Microelectronics (UMC) zawiesi do odwołania pomoc w zakresie badań i rozwoju świadczoną chińskiej firmie produkującej układy DRAM. Współpraca UMC z firmą Fujian Jinhua będzie możliwa do wznowienia po wydaniu odpowiedniej decyzji przez właściwe organy regulacyjne. Amerykański departament handlu podjął działania w celu ograniczenia eksportu do Jinhua, powołując się na obawy związane z bezpieczeństwem narodowym.

UMC zawiesza badawczo-rozwojową współpracę z chińskim producentem DRAM

Umieszczenie spółki Jinhua na liście potencjalnie niebezpiecznych podmiotów ma ograniczyć jej zdolność do zagrażania łańcuchowi dostaw komponentów dla amerykańskich systemów wojskowych. Według departamentu lista określa podmioty, które uważa się za zaangażowane w działania sprzeczne z bezpieczeństwem narodowym lub interesami zagranicznymi USA.

Firma UMC początkowo zamierzała do końca 2018 roku pomagać firmie Jinhua w rozwoju technologii produkcji pierwszej generacji układów 3Xnm DRAM. UMC miało również pomóc w opracowaniu technologii produkcji drugiej generacji chipów 2Xnm DRAM.

źródło: DigiTimes

Zobacz również