Technologia 5G zapewni popyt na aparaturę do badań EMC

| Gospodarka Projektowanie i badania

Według analityków Technavio rynek aparatury pomiarowej do badań w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) wzrośnie w 2022 roku do około 627 mln dolarów, a średnie tempo wzrostu sprzedaży w okresie 2018-2022 wyniesie 8%. Jednym z kluczowych czynników zapewniających rozwój jest coraz większa produkcja smartfonów i sprzętu mobilnego, które napędzają - i będą w kolejnych latach napędzać - rozwój rynku urządzeń testujących EMC.

Technologia 5G zapewni popyt na aparaturę do badań EMC

Wraz z ciągłym wzrostem eksportu urządzeń z krajów azjatyckich, przemysł elektroniczny zwiększy też popyt na sprzęt testujący EMC w dłuższej perspektywie. Korzystanie z Internetu za pośrednictwem smartfonów oraz nadciągająca technologia 5G w telekomunikacji zwiększą popyt na taką aparaturę i wymuszą realizowanie jeszcze większej ilości zadań w zakresie testowania EMC.

Rynek sprzętu do testowania kompatybilności elektromagnetycznej jest umiarkowanie rozdrobniony, a firmy koncentrują się na oferowaniu wysokiej jakości produktów poprzez integrację zaawansowanych technologii. Czołowe firmy z tego obszaru to Ametek, Anritsu, AR, Com-Power, Keysight Technologies i Rohde&Schwarz.