Accenture globalnym liderem dostawców profesjonalnych usług w chmurze

| Gospodarka Aktualności

Firma Accenture została uznana przez IDC MarketScape za najlepszego na świecie dostawcę usług w chmurze obliczeniowej, w kategorii kompetencje i doświadczenie (capabilities). Accenture ma na koncie ponad 30 tys. zrealizowanych projektów, a ich wartość w roku finansowym 2019 sięgnęła 11 mld dolarów.

Accenture globalnym liderem dostawców profesjonalnych usług w chmurze

IDC ocenia rynek za pomocą modelu dostarczającego ilościową i jakościową analizę parametrów, które pozwalają określić pozycję rynkową każdego z dostawców usług chmurowych. Ocena opiera się na kompleksowym badaniu i zestawie kryteriów, które w największym stopniu determinują sukces dostawców usług profesjonalnych, zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i długoterminowej.

W raporcie oceniono 14 największych integratorów IT świadczących profesjonalne usługi w chmurze na całym świecie. Zakres tej analizy obejmował doradztwo w obszarze IT oraz integrację systemów - profesjonalne usługi w zakresie planowania, projektowania i budowy hybrydowych oraz multichmurowych modeli dostarczania i utrzymania usług.

- Mamy imponujący, liczący globalnie 85500 osób zespół doświadczonych ekspertów, którzy mają za sobą 30500 zrealizowanych projektów w chmurze obliczeniowej. Do dyspozycji klientów jest ponad 60 centrów obsługi w 40 krajach, w tym dedykowane centrum obsługi w Polsce. Współpracujemy ze wszystkimi wiodącymi dostawcami rozwiązań chmurowych, takimi jak Microsoft, Google oraz AWS. Wyróżnienie ze strony IDC dowodzi, że Accenture jest liderem w dziedzinie usług profesjonalnych w chmurze, a co ważniejsze, pomaga klientom uniknąć niepewności i przyspieszyć wzrost wartości firmy – mówi Mariusz Chudy, Managing Director, Intelligent Cloud & Infrastructure w Accenture.

Accenture otrzymało ponadto od Microsoftu międzynarodowe wyróżnienie i tytuł partnera w obszarze cyfryzacji - 2019 Microsoft Digital Transformation Partner of the Year. Firma miała największy wpływ na przyspieszenie transformacji cyfrowej klientów. W 2019 roku Accenture i Microsoft utworzyły grupę Accenture-Microsoft Business Group, która koncentruje się m.in. na pomocy w migracji do Microsoft Azure, optymalizacji procesów biznesowych za pośrednictwem Microsoft Dynamics 365 oraz usprawnianiu pracy za pośrednictwem Microsoft 365.

W 2019 roku Google Cloud uznał Accenture partnerem roku w kategorii "Industry Solutions Partner of the Year". Dodatkowo Accenture oraz Google Cloud utworzyły Accenture Google Cloud Business Group (AGBG), która ma na celu pomagać firmom w jak najlepszym wykorzystaniu technologii Google Cloud, by zapewnić klientom najwyższą jakość obsługi i przyspieszyć ich transformację cyfrową.

Również Amazon Web Services (AWS) uznał Accenture jednym z najlepszych partnerów konsultingowych na świecie i tym samym przyznał Accenture tytuł "Premier Consulting Partner", potwierdzając doświadczenie zespołu w zarządzaniu projektami i wdrażaniu rozwiązań dla klientów AWS. Ponadto AWS i Accenture utworzyły grupę Accenture AWS Business Group, aby wspierać firmy w osiąganiu założonych celów biznesowych oraz przyspieszać tempo innowacji klientów.

Accenture, w porównaniu z poprzednim raportem, umocniło pozycję lidera dystansując się od pozostałych firm, zwłaszcza w zakresie kompetencji i doświadczeń. Z drugiej strony firma objęła największy udział w rynku, uzyskując największy wzrost w zakresie usług chmurowych.

Accenture zatrudnia w Polsce ponad 2 tys. ekspertów zajmujących się transformacjami chmurowymi oraz nowoczesnymi technologiami. Firma jest pionierem wdrożeń technologii chmurowych w obszarze bankowości, wspierała powstanie sektorowego standardu migracji do chmury publicznej - PolishCloud.
Accenture zajmuje pierwsze miejsca w tak prestiżowych zestawieniach usług chmurowych, jak ranking Gartnera, Everest Group czy wspomniany IDC MarketScape. Jest też liderem wśród dostawców chmury publicznej, takich jak Microsoft Azure, AWS i Google.

Accenture działa na całym świecie - ma 509 tys. pracowników w ponad 120 krajach. W Polsce biura Accenture mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu oraz Katowicach. Pracuje w nich ponad 6 tys. pracowników.

źródło: Accenture

Zobacz również