STMicroelectronics przejmuje Cartesiam

| Gospodarka Mikrokontrolery i IoT

Firma STMicroelectronics ogłosiła przejęcie firmy Cartesiam, specjalizującej się w sztucznej inteligencji Edge. Cartesiam, z siedzibą w Tulonie we Francji, to firma programistyczna, która specjalizuje się w narzędziach deweloperskich w zakresie sztucznej inteligencji (AI), umożliwiających uczenie maszynowe i wnioskowanie realizowane za pomocą mikrokontrolerów opartych na ARM.

STMicroelectronics przejmuje Cartesiam

Założona w 2016 roku firma zatrudnia zespół analityków i ekspertów doświadczonych w dziedzinie przetwarzania sygnałów w systemach wbudowanych. Jej flagowe i opatentowane rozwiązanie - NanoEdge AI Studio - umożliwia projektantom systemów wbudowanych szybkie tworzenie wyspecjalizowanych bibliotek integrujących algorytmy uczenia maszynowego bezpośrednio z szeroką gamą aplikacji, bez wcześniejszej wiedzy na temat sztucznej inteligencji.

Urządzenia wykorzystujące technologię Cartesiam są już produkowane na całym świecie i znajdują się w urządzeniach IoT, sprzęcie AGD i maszynach przemysłowych.

Przejęcie ma na celu wzmocnienie pozycji STMicroelectronics w dziedzinie sztucznej inteligencji i rozszerzenia zasobów technologicznych. Rozwiązanie NanoEdge AI Studio jest w pełni komplementarne z zestawem narzędzi STM32Cube.AI i zapewni klientom ST dodatkowe możliwości w integracji uczenia maszynowego z ich rozwiązaniem.

źródło: newelectronics

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie