Skylo i Inmarsat skomercjalizują pierwsze na świecie satelitarne rozwiązanie narrow-band IoT

| Gospodarka Komunikacja

Firma Skylo Technologies, zajmująca się wąskopasmowymi (narrow-band) rozwiązaniami IoT, ogłosiła nawiązanie partnerstwa z londyńską firmą telekomunikacyjną Inmarsat, która zapewni sieć satelitów w celu udostępniania rozwiązań IoT Skylo przeznaczonych do łączenia maszyn i czujników. Rozwiązania Skylo pomagają utrzymywać ciągły zasięg w celu wysyłania i odbierania krytycznych informacji, alertów oraz ciągłego przesyłania danych z czujników, w tym lokalizacji, wilgotności czy pH gleby, a także temperatury i wielu innych.

Skylo i Inmarsat skomercjalizują pierwsze na świecie satelitarne rozwiązanie narrow-band IoT

- Umowa łączy wyjątkowo niezawodną globalną sieć satelitarną Inmarsat z kompletnym, łatwym w użyciu rozwiązaniem IoT, które zapewnia nawet najbardziej oddalonym użytkownikom aplikacji dostęp do praktycznych informacji w czasie rzeczywistym, pomagając poprawić wydajność, zwiększyć zyski, poprawić zrównoważony rozwój i ratować życie - mówi firma Skylo w komunikacie.

Rozwiązanie jest już dostępne w Indiach dzięki współpracy z krajowym partnerem BSNL. Skylo dodaje, że ​​plany ekspansji zostaną ogłoszone jeszcze w 2021 roku.

źródło: electronicsB2B.com