Czas pakowania układów przekracza 50 tygodni

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Początkowa faza pandemii znacznie wpłynęła na funkcjonowanie usług pakowania struktur półprzewodnikowych, co skutkowało anulowaniem zamówień, zwolnieniami personelu, a w najgorszym przypadku zamknięciem zakładu. Obecnie produkcja płytek krzemowych rośnie. Firmy dokładają wszelkich starań, aby sprawnie obsłużyć zamówienia. Czas realizacji zleceń wydłużył się z dotychczasowych 8-9 tygodni do 50 tygodni. W niektórych przypadkach czas oczekiwania przekracza ten okres.

Czas pakowania układów przekracza 50 tygodni

Firma Sondrel wskazuje, że od czasów pandemii proces realizacji zamówień uległ znacznej zmianie. Wcześniej przygotowany projekt był wysyłany na linię produkcji płytek - co nadal trwa około 12 tygodni. W tym samym czasie firma otrzymywała dane dotyczące struktur półprzewodnikowych, tak aby wszystko było przygotowane przed dostarczeniem płytek krzemowych. Nowy harmonogram oznacza, że projekt pakowania struktur musi być ukończony i zarezerwowany na minimum 20 tygodni przed ostatecznym projektem płytki krzemowej, by chip i opakowanie były gotowe w odpowiednim czasie. Brak odpowiedniego planowania może spowodować opóźnienie produkcji układu scalonego - nawet o 40 tygodni.

Sondrel, który oferuje kompleksową usługę, obejmującą projektowanie i produkcję układów ASIC, zauważył narastający problem w łańcuchu dostaw. W związku z tym spółka opracowała rozwiązania pozwalające rozpocząć planowanie i projektowanie jednostki SoC od przypisania wypustek na matrycy i wyznaczenie ich za pomocą układu współrzędnych kartezjańskich względem rogu płytki. Przełożenie tego etapu do znacznie wcześniejszej fazy realizacji zamówienia pozwoli uniknąć wysokich kosztów i opóźnień.

źródło: Electronics Weekly