Creotech zakończył 4-letni projekt opracowania platformy HyperSat

Creotech Instruments, polska firma z branży kosmicznej, zakończyła realizację projektu Renesans, mającego na celu stworzenie uniwersalnej platformy satelitarnej w standardzie HyperSat, służącej do budowy konstelacji satelitarnych. Jej ważną cechą jest skalowalność oraz optymalizacja pod kątem szybkiej integracji, co jest niezwykle pożądane na dynamicznym rynku nowych usług satelitarnych. Program trwał 4 lata i pochłonął 15 mln zł. W ramach projektu wytworzono wszystkie niezbędne moduły, m.in. komputer pokładowy, zasilanie i komunikację.

Posłuchaj
00:00

 

Powiązane treści
Creotech Instruments zbuduje komputer kwantowy dla Unii Europejskiej
Creotech Instruments zadebiutuje na rynku głównym GPW
Creotech Instruments pozyskał blisko 40 mln zł
Creotech Instruments będzie sprzedawał mikrosatelity
Powstanie polski komputer kwantowy
Akcje Creotech Instruments zadebiutowały na głównym rynku warszawskiej GPW
Creotech Instruments zwiększa potencjał linii produkcyjnej
Polski system wykrywania przeszkód lotniczych
Synchronizacja sieci telekomunikacyjnych z czasem z zegarów atomowych
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2026
Zasilanie
Estońska farma PV w Luuri będzie miała magazyn energii o pojemności ponad 40 MWh
Zasilanie
Stoen zainstalował w Warszawie ponad pół miliona nowych inteligentnych liczników
Mikrokontrolery i IoT
Mouser Electronics rozszerza ofertę IoT – globalna umowa dystrybucyjna z Telit Cinterion
Produkcja elektroniki
Materiały szklane do produkcji półprzewodników zmieniają przyszłość urządzeń, procesów i łańcuchów dostaw
Komponenty
CBTG Technologie nawiązuje współpracę z Etron - nowe możliwości dla projektantów elektroniki
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2026
Informacje z firm
Grupa RENEX na 18. Ogólnopolskim Zjeździe Firm Rodzinnych U-RODZINY 2025
Informacje z firm
F&S BONDTEC zdobywa 2 miejsce w konkursie Productronica Innovation Award 2025

Bonding optyczny made in Poland

W świecie nowoczesnych wyświetlaczy detale mają znaczenie. Jeden milimetr kieszeni powietrznej potrafi zadecydować o tym, czy obraz na ekranie będzie zachwycał kontrastem i głębią, czy zniknie pod warstwą refleksów. Dlatego właśnie bonding optyczny – precyzyjne łączenie wyświetlacza z panelem dotykowym lub szybą ochronną – stał się symbolem jakości w projektowaniu interfejsów użytkownika. A w Polsce liderem tej technologii jest firma QWERTY Sp. z o.o., jedyny krajowy producent, który wykonuje bonding we własnej fabryce, bez podzlecania procesów za granicę.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów