Wolfspeed buduje największy na świecie zakład produkcji materiałów z węglika krzemu

Firma Wolfspeed, lider technologiczny w zakresie węglika krzemu i azotku galu, zbuduje supernowoczesny, wart wiele miliardów dolarów zakład produkcyjny. Powstanie on w hrabstwie Chatham, w Karolinie Północnej, w pobliżu istniejącej fabryki Durham Materials. Inwestycja ma na celu wygenerowanie ponad 10-krotnego wzrostu zdolności produkcyjnych dostępnych w kampusie Durham. Produkty Wolfspeed mają zastosowanie m.in. w pojazdach elektrycznych, komunikacji 5G, wytwarzaniu i magazynowaniu energii ze źródeł odnawialnych, a także w lotnictwie i obronności.

Posłuchaj
00:00

- Wolfspeed jest branżowym liderem w dostarczaniu materiałów wymaganych do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na półprzewodniki nowej generacji i tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości dla wszystkich. Popyt na nasze produkty stale rośnie w szybkim tempie, a podaż nadal jest ograniczona. Rozszerzenie produkcji materiałów wzmocni naszą pozycję lidera rynku i pozwoli nam lepiej zaspokajać rosnące potrzeby naszych klientów. Jesteśmy szczególnie podekscytowani i dumni, że nie tylko rozszerzamy zasięg Wolfspeed w naszym rodzinnym stanie Karolina Północna, ale także pogłębiamy naszą współpracę z Stanowym Uniwersytetem Rolniczym i Technicznym Karoliny Północnej (North Carolina Agricultural and Technical State University), aby pielęgnować naszą najlepszą w swojej klasie pulę talentów – powiedział Gregg Lowe, prezes i CEO Wolfspeed.

Nowy zakład Wolfspeed będzie produkował przede wszystkim 200-milimetrowe płytki z węglika krzemu, które są 1,7 razy większe niż podłoża 150-milimetrowe, co przekłada się na więcej chipów na wafer i ostatecznie niższe koszty urządzenia. Będą one wykorzystywane do zaopatrywania fabryki Mohawk Valley firmy Wolfspeed, która została otwarta na początku 2022 roku jako pierwsza na świecie, największa i jedyna w pełni zautomatyzowana fabryka 200-milimetrowych płytek z węglika krzemu.

Przewiduje się, że pierwsza faza budowy zostanie ukończona w 2024 roku i kosztować będzie około 1,3 mld dolarów. Od 2024 r. do końca dekady firma - w zależności od potrzeb - będzie zwiększać swoje możliwości, ostatecznie zajmując ponad milion stóp kwadratowych na terenie o powierzchni 445 akrów.

Rozwój pierwszej fazy obiektu zostanie wsparty przez finansowanie stanowe i lokalne, w tym dotację na inwestycje w rozwój miejsc pracy z Departamentu Handlu Karoliny Północnej. Ponadto firma ma nadzieję uzyskać fundusze federalne z CHIPS and Science Act, aby przyspieszyć budowę i rozbudowę obiektu. W ciągu najbliższych ośmiu lat Wolfspeed zamierza kontynuować inwestycje, chcąc stworzyć około 1800 miejsc pracy.

Wolfspeed od lat wspiera rozwój talentów, współpracując ze Stanowym Uniwersytetem Rolniczym i Technicznym Karoliny Północnej (NC A&T). W 2020 r. firma przeznaczyła 4 mln dolarów na stworzenie Wolfspeed Endowed Scholars Program – wówczas była to największa darowizna w historii uniwersytetu. Oba podmioty mają na celu tworzenie kompleksowych programów kształcenia i szkoleń oraz nowatorskich programów badawczych. Partnerstwo otwiera możliwości uzyskania stopni licencjackich i magisterskich w zakresie produkcji półprzewodników z węglika krzemu, a także odbycia szkoleń i realizowania programów rozwoju zawodowego przez obecnych pracowników wytwarzających półprzewodniki.

Źródło: Wolfspeed

Powiązane treści
Wolfspeed zbuduje w Niemczech największy na świecie zakład produkcji urządzeń z węglika krzemu
Węglik krzemu w elektronice – wyzwania i perspektywy
ZF wycofuje się z projektu firmy Wolfspeed dotyczącego produkcji chipów z węglika krzemu
Węglik krzemu SiC – coraz bardziej popularny i dostępny
Nowe rekordy w zakresie dostaw i przychodów z płytek krzemowych
STMicroelectronics stawia na węglik krzemu
Surowce krytyczne a przyszłość nowych technologii
Podłoża 200 mm przyszłością energoelektroniki SiC
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Optoelektronika
MIT rozwija przełomowe ultracienkie materiały do technologii noktowizyjnych
Aktualności
STMicroelectronics rozpoczyna restrukturyzację
Aktualności
Advantech wprowadzi na rynek systemy brzegowe AI następnej generacji
PCB
Siemens przejmuje DownStream Technologies
Komponenty
Navitas wprowadza pierwsze na świecie tranzystory SiC MOSFET z kwalifikacją AEC-Plus dla motoryzacji i przemysłu
Zasilanie
Infineon rozszerza ofertę modułów mocy EasyPACK CoolGaN dla aplikacji wysokonapięciowych
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
STMicroelectronics rozpoczyna restrukturyzację
Gospodarka
Advantech wprowadzi na rynek systemy brzegowe AI następnej generacji
Gospodarka
Już za tydzień Warsaw Industry Automatica 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów