Stoen udostępnił portal planowanych wyłączeń i awarii

Stołeczny Operator Systemu Dystrybucyjnego uruchomił narzędzie, dzięki któremu odbiorcy energii mogą w prosty sposób zgłosić awarię sieci elektroenergetycznej lub sprawdzić w czasie rzeczywistym miejsca, w których aktualnie występuje brak zasilania. Portal został zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie uprościć zgłoszenie przerwy w dostawie energii.

Posłuchaj
00:00

Nowe narzędzie dostępne jest pod adresem awaria.stoen.pl. Stoen Operator jest pierwszym OSD w Polsce oferującym platformę, która daje odbiorcom możliwość podglądu zarówno swojego zgłoszenia, jak i awarii zgłaszanych na bieżąco przez innych użytkowników. Prezentowane są także informacje o obszarach, w których aktualnie występuje wyłączenie dostaw energii z powodu prowadzonych prac technicznych. Podgląd jest dostępny w czasie rzeczywistym, w formie ikonek na mapie miasta.

- Dla wygody naszych odbiorców zoptymalizowaliśmy i przyspieszyliśmy proces zgłoszeń przerw w dostawie energii elektrycznej. W przypadku braku zasilania użytkownicy naszej sieci będą mogli wejść na portal i sprawdzić, czy w okolicy nie ma zgłoszonej awarii bądź planowanego wyłączenia. Są one prezentowane na mapie w formie graficznej. Odbiorcy mogą zgłosić awarię za pomocą formularza, bez wychodzenia z domu, bez konieczności korzystania z infolinii i oczekiwania na połączenie. Platforma jest dostępna również z poziomu urządzeń mobilnych – mówi Kamila Czech, koordynator projektów w Stoen Operator.

Użytkownik, dzięki odpowiednim pytaniom pomocniczym, jest prowadzony przez proces rejestracji zdarzenia i instruowany o dalszych krokach, np. o sprawdzeniu, czy sąsiedzi mają prąd, lub czy zabezpieczenia w obiekcie są włączone. Zgłoszona awaria jest od razu widoczna na mapie w formie charakterystycznej ikonki. Plan miasta pozwala sprawdzić czy awarie lub planowane wyłączenia występują także w innych obszarach, jak również dowiedzieć się czy konkretny adres jest nimi objęty. Serwis przedstawia podgląd zmieniającego się w czasie rzeczywistym obszaru objętego przerwą w zasilaniu – w trakcie przywracania zasilania obszar na mapie zmniejsza się. Zgłoszenia za pomocą nowego narzędzia są przyjmowane przez całą dobę.

Źródło: Stoen Operator

Powiązane treści
Stoen Operator przyjął rekordowe nakłady na inwestycje
Co warto wiedzieć o inteligentnym opomiarowaniu?
Stoen Operator otrzymał dofinansowanie unijne na rozwój sieci
Stoen kontynuuje instalację liczników zdalnego odczytu
innogy Stoen Operator uruchomił jedną z największych stacji elektroenergetycznych
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Zasilanie
Gospodarka
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Gospodarka
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Prezentacje firmowe
Transformatory zasilaczy impulsowych - indywidualne rozwiązania z systemem izolacji UL

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów