Rozwój technologii nakręca popyt

Użycie preparatów chemicznych staje się konieczne, bo maleją odległości między elementami i przerwy izolacyjne. Drobne zanieczyszczenia lub pozostałości po lutowaniu są w stanie wpłynąć na jakość produktu i tym samym trzeba je usuwać. Zainteresowanie materiałami chemicznymi i ich coraz większe użycie w procesie produkcji to także wynik tego, że proces montażu powierzchniowego staje się na skutek miniaturyzacji coraz bardziej złożony i podatny nawet na drobne zaburzenia. Panowanie nad procesem wymaga preparatów chemicznych do przygotowania powierzchni, a potem topników, past, zmywaczy, masek itd. Co więcej, poza materiałami chemicznymi niezbędnymi do stworzenia produktu jest jeszcze cała spora grupa wyrobów do utrzymania w dobrej kondycji linii produkcyjnej, np. do mycia szablonów.

Ważne i poszukiwane produkty
 
Za ważne i poszukiwane na rynku produkty pytani w ankietach uznali materiały do lutowania i produkty antystatyczne do ochrony wyrobów (torebki, koszulki, pudełka). Z punktu widzenia firmy produkcyjnej są one tak samo potrzebne, jak płytki drukowane i podzespoły oraz kupowane w dużych ilościach. Materiały do lutowania oraz zabezpieczenia antystatyczne w dużym stopniu determinują jakość produkcji, poprzez jakość tysięcy połączeń elektrycznych oraz ochronę wrażliwych systemów przed uszkodzeniem. Wraz z pogłębiającym się znaczeniem urządzeń mobilnych, postępującą miniaturyzacją oraz coraz większą energooszczędnością na znaczeniu zyskują materiały termoprzewodzące.

Na skutek dużego upakowania komponentów staje się też konieczne odprowadzanie ciepła za pomocą materiałów termoprzewodzących, a wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne podzespoły trzeba czasem przykleić do płytki lub chassis. Inaczej nie daje się zapewnić wystarczającej jakości lub też za pomocą nowoczesnych preparatów chemicznych można to zrobić najłatwiej i najtaniej. Preparaty chemiczne są też narzędziem pozwalającym usunąć zanieczyszczenia, resztki topników, zabezpieczyć wrażliwe elementy przed uszkodzeniem w czasie procesu lutowania, przed wnikaniem wilgoci, kurzu i innym zagrożeniem.

Paweł Rachel

specjalista ds. marketingu w AG Termopasty

  • Jakie cechy są dzisiaj najważniejsze w doborze dostawcy materiałów chemicznych?

Klienci zaopatrujący się w duże partie produktów są obecnie zainteresowani jakością oraz szybkością realizacji zamówień. Zaraz po jakości jasnym kryterium przy wyborze dostawcy jest cena, która musi być skorelowana z jakością. Aktualnie liczy się także możliwość szybkiej reakcji na zmiany rynkowe, które w tej chwili zachodzą na rynku w związku z epidemią.

  • Czego oczekują klienci?

Klienci oczekują od nas towaru najwyższej jakości, w jak najbardziej przystępnej cenie. Rośnie też znaczenie dostępności modyfikacji właściwości produktów dostępnych już na rynku, gdyż klienci chcą, aby dopasować je do ich indywidualnych potrzeb. Drugim niezwykle istotnym wymaganiem klientów jest najszybsza realizacja zamówień. Do tego niezbędne są duże stany magazynowe umożliwiające natychmiastowe dostawy.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Przejdź do kompendium

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również