Coraz szybszy wzrost zaawansowania w technice

Szybki rozwój elektroniki jest jednym z najważniejszych czynników rozwojowych dla branży produkcji urządzeń elektronicznych (EMS lub własnej w obrębie firmy). Mamy na rynku coraz więcej urządzeń mobilnych, a więc małych i jednocześnie skomplikowanych, a poziom złożoności wielu innych produktów też stale się powiększa. Na płytkach drukowanych jest coraz ciaśniej, bo z uwagi na koszty i wymagania klientów co do funkcjonalności, układy elektroniczne stają się bardziej złożone i upakowane na mniejszym obszarze. Elementy elektroniczne są obecnie tak małe, że łepek od szpilki jest w stanie je zakryć. A nowoczesne aplikacje IoT, układy czujnikowe lub pomiarowe muszą być małe, aby ich użycie miało sens.

Takie procesy silnie oddziałują na branżę elektroniki, gdyż producenci muszą brać pod uwagę przy planowaniu działalności takie zjawiska. W przypadku własnej produkcji pole manewru jest szersze, gdyż decyzje w zakresie miniaturyzacji firma podejmuje sama. Ale producent EMS musi brać pod uwagę, że nastąpi moment, gdy zlecenie będzie zawierało podzespoły w obudowach 0201 lub w dowolny inny sposób wykraczało poza to, z czym radzą sobie jego maszyny.

Epidemia koronawirusa a nasz biznes
 
Pandemia koronawirusa psuje biznes większości firm zajmujących się sprzedażą urządzeń do produkcji, co oczywiście nie jest żadnym zaskoczeniem. Szczęśliwie skala negatywnego wpływu nie wydaje się druzgocąca. Wpływ wirusa na biznes oceniany jest przez co drugą osobę jako niewielki, a mniej więcej 40% pytanych zasygnalizowało, że pojawiły się problemy w łańcuchu dostaw i spadki sprzedaży. Nie jest to ani zaskakujące, ani bardzo niepokojące, po prostu taki mamy teraz czas. Ważne jest, że czerwone pole na wykresie, symbolizujące poważne problemy, jest bardzo małe.

Prezentacje firmowe

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również