Zestawy ewaluacyjne, platformy i płytki do urządzeń mobilnych

Projektowanie elektroniki staje się coraz trudniejsze i kosztowne. Projektant musi znaleźć kompromis dla wielu przeciwstawnych zagadnień technicznych, zapewnić spełnienie norm i utrzymać koszty w dostępnym budżecie. To wszystko trzeba zapewnić w jak najkrótszym czasie, stąd swoboda konstrukcyjna jest dzisiaj znacznie mniejsza niż kiedyś. Czas życia układów, rozwiązań, technologii i standardów nieustannie się skraca, przez co w pracach projektowych stale trzeba sięgać po nowości. Nie ma zatem dzisiaj czasu na dogłębną analizę potencjału wszystkich technologii obecnych na rynku, bo tempo rozwoju całej elektroniki rośnie, tak samo jak komplikacja, a dodatkowo jest wiele rozwiązań równoważnych od strony technicznej i technologii podobnych do siebie. Stąd odpowiedź na pytanie, co wybrać, staje się coraz trudniejsza. Dlatego im większe są oczekiwania w zakresie projektu i jego skomplikowanie, im mniej jest czasu na wprowadzenie produktu na rynek, tym znaczenie tego, jakie mamy narzędzia, platformy ewaluacyjne i oprogramowanie, jest większe.

Posłuchaj
00:00
Spis treści

Szybkość, pomoc w projektowaniu i ograniczenie ryzyka

W warunkach polskich zjawisko, aby możliwie jak najwięcej robić we własnym zakresie zawsze było wyraźnie zarysowane. Teraz, przy rosnących kosztach pracy, dużej konkurencji oraz presji rynku na szybkość, odchodzi ono w przeszłość. Podejście to zmienia się też z każdym kolejnym pokoleniem inżynierów pojawiającym się na rynku.

Bardzo szeroki asortyment komponentów powoduje, że trudniej poznać szczegóły poszczególnych rozwiązań. Decyzje strategiczne na temat inwestycji w konkretną architekturę, producenta lub rozwiązanie wypracowywane są w ramach długiej analizy, a przekonanie konstruktora wymaga wysiłku, czasu i cierpliwości. Rzeczywisty układ elektroniczny przemawia do inżynierów znacznie bardziej niż prezentacja, dlatego zestawy deweloperskie w ostatnich latach stały się silnym orężem w walce o uwagę i zainteresowanie kadry inżynierskiej. Jest to ważny element marketingu technicznego.

Płytka startowa może być też nośnikiem nowego chipa, znacznie lepszym niż sam układ scalony. Szansa, że przekazana próbka układu scalonego wyląduje w czeluściach szuflady projektanta, jest dzisiaj bardzo duża. Plany zawsze ma się szerokie i często wydaje się, że czasu starczy na wszystko. A potem, gdy tempo wydarzeń się zwiększa, na znaczeniu zyskują rozwiązania łatwiejsze. Z płytką taki niekorzystny scenariusz jest mniej prawdopodobny.

Jaka jest aktualna koniunktura na rynku w Polsce? #3
 
Aktualna sytuacja na rynku oceniana jest przez połowę ankietowanych jako dobra, a przez 14% jako bardzo dobra. Ocen wskazujących, że jest kiepsko, nie ma wcale, a w porównaniu do tego, co ilustruje wykres z oceną całego roku, obecna sytuacja jest odrobinę lepsza niż wcześniej. Powodów jest wiele, ale zapewne najważniejsze jest to, że po okresie zamykania firmy wracają do normalnej pracy, wiele projektów zawieszonych w ubiegłym roku jest wznawianych, a kłopoty z dostępnością podzespołów powodują, że ze sprzedażą nie ma problemu. Ceny też wzrosły, co przy dużym popycie daje możliwość zarabiania bez zmagania się z konkurencją.
Spis treści
Zobacz więcej w kategorii: Raporty
Projektowanie i badania
Projektowanie elektroniki
Komunikacja
Moduły do komunikacji bezprzewodowej
Pomiary
Aparatura do badań precompliance
Komunikacja
RFID, NFC, czyli zdalna identyfikacja
Zasilanie
Podzespoły półprzewodnikowe dużej mocy
Produkcja elektroniki
Chemia i materiały do produkcji elektroniki
Zobacz więcej z tagiem: Projektowanie i badania
Gospodarka
DigiKey sponsoruje KiCad
Targi zagraniczne
30. Międzynarodowa Specjalistyczna Wystawa Produkcji, Innowacji i Rozwiązań Inżynieryjnych BALTTECHNIKA
Gospodarka
Plessey wdraża system MES od Critical Manufacturing w celu wsparcia eksperymentalnych procesów produkcji microLED
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów