Dostawcy przekaźników

Grono dostawców przekaźników elektromagnetycznych ukształtowało się w kraju wiele lat temu i w zasadzie się nie zmienia. Na rynku polskim bez wątpienia cały czas duży udział w sprzedaży notuje firma Relpol – nasz krajowy producent przekaźników, który zapewnia klientom szybkie dostawy i bardzo dobre produkty. Silne pozycje mają także firmy Hongfa i Finder. Wśród producentów zagranicznych, obecnych na rynku krajowym, w czołówce znajdują się ponadto takie firmy jak Omron, Phoenix Contact, Weidmüller, Tyco Electronics i Zettler. Przekaźniki sprzedają praktycznie wszyscy dystrybutorzy o szerokiej ofercie produktowej. Często oferują równolegle produkty kilku producentów, aby mieć i te lepsze, i te tańsze. Przekaźniki mają też dystrybutorzy specjalizowani, mniejsi w porównaniu do katalogowych gigantów, gdyż oni często mają jakiegoś producenta w reprezentacji. Przykład to Masters i Gamma oraz wiele firm znanych na rynku elektroniki i automatyki: Compart, Weidmuller, Omron i inne.

Ocena stopnia specjalizacji dostawców w zakresie przekaźników #8
 
Dla prawie dwóch trzecich dostawców przekaźniki elektromagnetyczne są jedną z wielu grup produktów będących w ofercie. Dla jednej trzeciej, mają one większe znaczenie, są istotne z punktu widzenia biznesowego i często tworzą wydzielony pion, determinując specjalizację rynkową. Tylko dla 5% dostawców są to podzespoły najważniejsze. Pole to zawiera wyłącznie producentów tych elementów, firmę Relpol oraz biura przedstawicielskie producentów zagranicznych (np. Finder, Zettler). Stopień specjalizacji na rynku można ocenić jako duży w odniesieniu do samego produktu, który jest masowy i o ogólnym przeznaczeniu.
Najważniejsze zjawiska pozytywne dla rynku #9
 
Listę najważniejszych czynników pozytywnie wspierających rynek otwierają rosnące wymagania klientów, na które wskazało 67% specjalistów. Kolejne miejsca to coraz większe znaczenie jakości, pojawiające się nowe sektory rynku, takie jak elektromobilność oraz szeroki asortyment dostępnych produktów, pozwalający dobrać element przełączający bez konieczności kompromisu. Wysokiej jakości produkty zapewniają trwałość projektów oraz ich bezusterkowość, a co za tym idzie, reklamacje oraz ewentualne zwroty lub koszty serwisu są sprowadzone do minimum, co pokazuje, że wiele kryteriów można sprowadzić do wspólnego mianownika o nazwie "małe koszty".

Tabela z przeglądem ofert

Przegląd ofert dostawców związanych z przekaźnikami elektromagnetycznymi zawarty został w tabeli 1. Informacje tam podane przybliżają podstawowe informacje o firmach, takie jak wielkość firmy oraz stopień zaangażowania w omawianej tematyce, a dalej listę dostępnych typów oraz funkcjonalności, które można uznać za specyficzne dla popularnych aplikacji. W tabeli 2 zamieszczamy dane kontaktowe.

Źródłem wszystkich danych przedstawionych w tabelach oraz na wykresach są wyniki uzyskane w badaniu ankietowym przeprowadzonym wśród producentów, dystrybutorów i innych firm działających w branży przekaźników elektromagnetycznych w Polsce.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Przejdź do kompendium

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również