Coraz więcej pamięci w smartfonach

| Gospodarka Aktualności

Jeszcze nie ma na rynku powszechnie dostępnych smartfonów z 1 TB pamięci Flash, ale niedługo dojdziemy do takiego wyniku, że najlepsze modele będą wyposażone w pamięć o takiej pojemności. Gdy ceny NAND spadną, producenci smartfonów będą mogli sobie pozwolić na zwiększenie pojemności pamięci ponad 128 GB, które dzisiaj jest właściwie maksimum ofertowym.

Coraz więcej pamięci w smartfonach

Dużo pamięci pozwoli wykonywać klientom zdjęcia panoramiczne 360°, serie ujęć i kręcenie filmów w rozdzielczości 4K. Dużo pamięci będzie wspierać też działanie aplikacji związanych z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością (VR i AR). Podwójne kamery oraz takie z potrójnym obiektywem tworzą potrzeby zarówno na moc obliczeniową, jak i pojemność pamięci.

Kolejnym czynnikiem zwiększającym wymagania pamięci jest sieć 5G, która zapewni duże transfery i tym samym łatwość pobierania dużych plików. Do takich celów jest już dostępna pamięć Samsunga NAND Flash zawierająca w obudowie o wymiarach 11,5 × 13 mm stos 16 chipów po 512-gigabitów i kontroler.