Ceny kontraktowe DRAM spadną w drugim kwartale o prawie 25%

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według danych DRAMeXchange, ceny kontraktowe układów DRAM w drugim kwartale 2019 roku charakteryzować się będą poważnym spadkiem, który w stosunku do kwartału pierwszego wynieść ma prawie 25%. Pod presją rosnących poziomów zapasów najwięksi dostawcy pamięci DRAM będą w nadchodzących miesiącach nadal stosować agresywne strategie wyceny.

Ceny kontraktowe DRAM spadną w drugim kwartale o prawie 25%

W maju i czerwcu średnie ceny modułów 8 GB, które w kwietniu spadły do poziomu 34 dolarów, mają nadal spadać. Według DRAMeXchange nadal rosną gromadzone przez producentów zapasy chipów, co stanowi odzwierciedlenie zastoju w handlu. W drugim kwartale pod presją zniżkową znajdować się będą także ceny chipów DRAM przeznaczonych dla serwerów, które stanowią ponad 30% wszystkich dostaw pamięci DRAM.

DRAMeXchange ujawniło ponadto, że globalna wartość branży pamięci DRAM w pierwszym kwartale 2019 r. spadła sekwencyjnie o 28,6% do poziomu 16,33 mld dolarów. Lider branży, Samsung Electronics, odnotował kwartalny spadek przychodów generowanych przez DRAM o 26,3%, do 6,97 mld dolarów w pierwszym kwartale, podczas gdy SK Hynix i Micron Technology doświadczyły w tym samym okresie około 30% spadku przychodów.

źródło: DigiTimes