Dostawcy przekaźników

Grono dostawców przekaźników elektromagnetycznych ukształtowało się w kraju wiele lat temu. Na rynku polskim bez wątpienia duży udział w sprzedaży notuje Relpol – nasz krajowy producent przekaźników, który zapewnia klientom szybkie dostawy. Silne pozycje mają także Hongfa i Finder. Wśród producentów zagranicznych, obecnych na rynku krajowym, w czołówce znajdują się ponadto takie firmy jak Omron, Phoenix Contact, Weidmüller, Tyco Electronics i Zettler.

Dystrybutorzy często oferują równolegle produkty kilku producentów tak, aby mieć i te lepsze, i te tańsze. Wiele firm jest doskonale znanych na rynku elektroniki i automatyki: wszyscy dostawcy katalogowi, tj. TME, Farnell Element14, Conrad Electronic, RS i Digi-Key, plus dystrybutorzy tacy jak Masters, Arrow, Gamma, Maritex, BNS, Micros oraz JM elektronik. Są też oczywiście dostawcy komponentów automatyki, np. Eltron, Astat, Compart.

Najważniejsze zjawiska pozytywne dla rynku
 
Zestawienie czynników pozytywnie wspierających rozwój rynku ma na szczycie wzrost nacisku na jakość, czyli większe zainteresowanie klientów produktami markowymi, zaawansowanymi technicznie i takimi, co do których nie ma wątpliwości, że będą działać bezawaryjnie. Na drugim miejscu wskazano potencjał kryjacy się w produktach innowacyjnych, które zapewniają aplikacyjną wartość dodaną (korzyść z wyboru spośród wielu różnych wersji oraz propozycji różnych producentów). Trzecia pozycja to szeroki i chłonny rynek.
Najważniejsze cechy przekaźników brane pod uwagę przy kupnie
 
Trzy kryteria wyraźnie wybijają się ponad resztę w zestawieniu najważniejszych cech ofert handlowych w zakresie przekaźników: cena, jakość i krótki termin dostawy. Cena zawsze była na szczycie tego zestawienia w poprzednich opracowaniach i nie jest to w niczym zaskakujące, tym bardziej że różnice procentowe w trzech najwyższych słupkach nie przekraczają 10%. Podobnie jest z jakością, która od lat stanowi ważne zagadnienie w całej technice i wysokie oceny są normalne. Natomiast termin dostawy to pokłosie pandemii, rozchwianych łańcuchów dostaw i ograniczonej bazy produkcyjnej na skutek zamknięć, problemów z logistyką oraz zaopatrzeniem w materiały. W takiej trudniejszej rzeczywistości zyskuje na znaczeniu długotrwała współpraca z dostawcą, która zwykle nie była tak uwypuklona.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Przejdź do kompendium

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również