Obrazowanie 3D - nadchodzi przełomowa technologia dla motoryzacji i rynku konsumenckiego

| Gospodarka Artykuły

Zdaniem analityków Yole Développement nadchodzi rewolucja w dziedzinie obrazowania i detekcji obiektów w trzech wymiarach, dzięki przewidywanej eksplozji aplikacji konsumenckich, przemysłowych i motoryzacyjnych. Rynek takich detektorów ma wzrosnąć z poziomu 1,3 mld dolarów, notowanego w 2016 roku, do 9 mld dolarów w roku 2022, co oznacza CAGR o wartości 37,7%.

Obrazowanie 3D - nadchodzi przełomowa technologia dla motoryzacji i rynku konsumenckiego

Obrazowanie 3D w zastosowaniach konsumenckichPrzez kilka dziesięcioleci technologie obrazowania 3D klasyfikowane były jako high-end z aplikacjami medyczno-przemysłowymi. Niemniej w 2018 r. pojawią się pierwsze aplikacje w smartfonach i konsolach do gier - między innymi iPhone 8, który ma mieć kamerę 3D z przodu. Przewidywane jest też pojawienie się skanerów 3D w dronach i robotach, a także zwiększenie zastosowań obrazowania w 3D w robotyce samochodowej i komercyjnej, budownictwie, handlu i produkcji.

Aktualnie nie ma jeszcze wyklarowanej sytuacji po stronie technologii optoelektronicznej, a więc w kwestii jaki typ czujnika światła zyska największą popularność. Mówi się o lawinowych diodach jednofotonowych SPAD (single-photon avalanche diode) oraz stosach hybrydowych 3D BSI, ale dopiero, gdy pojawi się przełomowa aplikacja rynek zdecydowanie ruszy do przodu.

Prognoza rozwoju rynku detektorów do obrazowania w trzech wymiarach z oceną potencjału pięciu głównych sektorów. Kategoria "specjalny" kryje aplikacje wojskowe, lotnicze i kosmiczne Główni gracze na rynku detektorów do obrazowania 3D i ich obszary aktywności Mapa technologii detektorów do obrazowania 3D

Zobacz również