Obrazowanie 3D - nadchodzi przełomowa technologia dla motoryzacji i rynku konsumenckiego

Zdaniem analityków Yole Développement nadchodzi rewolucja w dziedzinie obrazowania i detekcji obiektów w trzech wymiarach, dzięki przewidywanej eksplozji aplikacji konsumenckich, przemysłowych i motoryzacyjnych. Rynek takich detektorów ma wzrosnąć z poziomu 1,3 mld dolarów, notowanego w 2016 roku, do 9 mld dolarów w roku 2022, co oznacza CAGR o wartości 37,7%.

Posłuchaj
00:00

Obrazowanie 3D w zastosowaniach konsumenckichPrzez kilka dziesięcioleci technologie obrazowania 3D klasyfikowane były jako high-end z aplikacjami medyczno-przemysłowymi. Niemniej w 2018 r. pojawią się pierwsze aplikacje w smartfonach i konsolach do gier - między innymi iPhone 8, który ma mieć kamerę 3D z przodu. Przewidywane jest też pojawienie się skanerów 3D w dronach i robotach, a także zwiększenie zastosowań obrazowania w 3D w robotyce samochodowej i komercyjnej, budownictwie, handlu i produkcji.

Aktualnie nie ma jeszcze wyklarowanej sytuacji po stronie technologii optoelektronicznej, a więc w kwestii jaki typ czujnika światła zyska największą popularność. Mówi się o lawinowych diodach jednofotonowych SPAD (single-photon avalanche diode) oraz stosach hybrydowych 3D BSI, ale dopiero, gdy pojawi się przełomowa aplikacja rynek zdecydowanie ruszy do przodu.

Prognoza rozwoju rynku detektorów do obrazowania w trzech wymiarach z oceną potencjału pięciu głównych sektorów. Kategoria "specjalny" kryje aplikacje wojskowe, lotnicze i kosmiczne Główni gracze na rynku detektorów do obrazowania 3D i ich obszary aktywności Mapa technologii detektorów do obrazowania 3D
Powiązane treści
Globalne dostawy sensorów obrazu osiągną w 2020 roku wartość 15 mld dolarów
Motoryzacja w 2018 roku idzie na rekord
Najwięcej inwestycji zagranicznych w motoryzacji
Systemy radarowe szybko zyskują znaczenie w motoryzacji
Apple kupuje start-up zajmujący się LIDAR-ami
Lidar Świętym Graalem przemysłu motoryzacyjnego
Evatronix rozszerza międzynarodową dystrybucję skanerów 3D eviXscan
Rynek sensorów obrazu CMOS nadal rośnie
Przybywa elektroniki w autach
Sony obiecuje lepsze rozpoznawanie twarzy za pomocą lasera z funkcją wykrywania głębi
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów