Globalna sprzedaż materiałów półprzewodnikowych osiągnęła rekordowy poziom 51,9 mld dolarów

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według SEMI światowy rynek materiałów półprzewodnikowych wzrósł w 2018 r. o 10,6%, podnosząc przychody z tych materiałów do 51,9 mld dolarów, co przyćmiło poprzedni rekord na poziomie 47,1 mld, ustanowiony w 2011 r. Dotychczasowy rekord przychodów z materiałów półprzewodnikowych został pobity, gdy rekordowe przychody rynku chipów w wysokości 422,2 mld dolarów, osiągnięte w 2017 r., ustąpiły miejsca rekordowo wysokiemu wynikowi 468,8 mld dolarów, zanotowanemu w roku ubiegłym.

Globalna sprzedaż materiałów półprzewodnikowych osiągnęła rekordowy poziom 51,9 mld dolarów

SEMI informuje, że przychody z produkcji półprzewodnikowych wafli i materiałów opakowaniowych wyniosły w 2018 r. odpowiednio 32,2 mld i 19,7 mld dolarów, co w tych segmentach oznacza wzrost rok do roku o 15,9% i 3,0%.

Już dziewiąty rok z rzędu największym konsumentem materiałów półprzewodnikowych był Tajwan, osiągając wartości 11,4 mld dolarów. W rankingu awansowała Korea, zdobywając drugie miejsce, spychając na miejsce trzecie Chiny. Największy wzrost przychodów na rynkach materiałowych odnotowano w Korei Południowej, w Europie, na Tajwanie i w Chinach, podczas gdy rynki Ameryki Północnej, reszty świata i Japonii doświadczyły wzrostu jednocyfrowego.

źródło: DigiTimes

Zobacz również