Globalne przychody w sektorze DRAM rosną w trzecim kwartale o 4%

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według DRAMeXchange w trzecim kwartale 2019 r. sprzedaż na globalnym rynku DRAM wzrosła sekwencyjnie o 4,1%, do 15,45 mld dolarów, po trzech kolejnych kwartałach spadków. Dostawcy DRAM oczekują, że również w czwartym kwartale sprzedaż wzrośnie, głównie dzięki rosnącemu popytowi na serwery i smartfony.

Globalne przychody w sektorze DRAM rosną w trzecim kwartale o 4%

Lider rynku DRAM - Samsung - odnotował w trzecim kwartale sekwencyjne wzrosty o 30% i 5%, odpowiednio w zakresie sprzedaży liczonej jako bity oraz w przychodach. Z kolei SK Hynix zaraportował kwartalny wzrost sprzedaży bitowej o 20% przy wzroście przychodów o 3,5%. Według danych DRAMeXchange w trzecim kwartale Samsung objął 46,1% globalnego rynku DRAM, a na drugiej pozycji znalazł się SK Hynix z udziałem na poziomie 28,6%.

Jak informuje DRAMeXchange, pomimo wskazanych wyżej pozytywnych zmian w zakresie sprzedaży układów DRAM, dostawcy odnotowali niższe marże operacyjne ze względu na 20% spadek średnich cen. Marża zysku operacyjnego Samsunga spadła w trzecim kwartale do 33% z 41% w drugim, podczas gdy SK Hynix zanotował kwartalny spadek marży o 4 punkty procentowe - do 24%.

źródło: DigiTimes