Elektromobilność

Elektromobilność ma znaczący i pozytywny wpływ na rozwój sektora komponentów indukcyjnych, gdyż w tym obszarze zagadnienia związane z konwersją mocy stają się pierwszoplanowe. To, że w naszym kraju termin ten niekoniecznie wiąże się z masową motoryzacją i transportem osobistym, nie ma tutaj akurat żadnego znaczenia, bo w zasięgu aktywności firm krajowych znajdują się głównie zastosowania profesjonalne związane z transportem w zakładach przemysłowych, magazynach itp. Na tym wycinku elektromobilności koncentruje się aktywność i dla takich pojazdów konstruowane są konwertery zasilające, ładowarki, napędy silników, których wspólnym mianownikiem jest to, że opierają się one na impulsowej konwersji mocy. Zaawansowane podzespoły indukcyjne determinują w nich moc maksymalną, objętość i ciężar. Znaczącym klientem na podzespoły indukcyjne staje się też tradycyjna motoryzacja, bo udział elektroniki w pojazdach stale rośnie. Niemniej w warunkach krajowych obszar ten jest obsługiwany przez krajowe firmy tylko w niewielkim zakresie, głównie tych pracujących na rzecz motoryzacji lub tworzących dodatki, takie jak oświetlenie, nagłośnienie, instalacje specjalne.

Najważniejsze zjawiska pozytywne dla rozwoju rynku
 
Za najważniejszy czynnik prorozwojowy dla rynku elementów indukcyjnych uznano rosnące wymagania klientów, którzy oczekują coraz lepszych parametrów i funkcjonalności, a w drugiej kolejności szybki rozwój rynku elektroniki. Pierwsze kryterium powiązane jest z tym, aby nowo projektowane aplikacje miały jak najlepsze parametry wydajności, ciężaru itd., drugi wiąże się z szybko rosnącą liczbą aplikacji, gdzie konieczna jest impulsowa konwersja energii elektrycznej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również