Bezpieczeństwo systemów zasilających

Mówiąc o elementach indukcyjnych, najczęściej myśli się o transformatorach (impulsowych lub sieciowych), bo są one głównym elementem zasilaczy, ładowarek i przetwornic. Poza obniżaniem napięcia elementy te zapewniają także wymagane normami bezpieczeństwo użytkowania urządzeń i zagadnienie to w ostatnich latach staje się coraz bardziej istotne i dostrzegalnie wpływa na rozwój branży. Świadomość klientów na temat wykonania elementów indukcyjnych zgodnie z wymaganiami norm bezpieczeństwa, certyfikacji niepalności UL i takich samych wymagań w stosunku do używanych materiałów konstrukcyjnych znacznie się zwiększyła w ostatnich latach. W ramach poprawiającej się dbałości firm o warunki pracy personelu rośnie także zapotrzebowanie na transformatory separacyjne, automatykę przeciążeniową i podobne elementy ochronne.

Transformatory są głównym elementem zapewniającym izolację galwaniczną między stroną pierwotną dołączoną do sieci a wtórną, czyli chronią użytkowników od niebezpiecznych potencjałów w sieci i eliminują możliwość porażenia prądem. Jakość takiej ochrony stale się poprawia, także w aspekcie długoterminowej eksploatacji urządzeń. Aby ją zapewnić na wysokim poziomie, nierzadko przewyższającym to, co wymaga norma, producenci stosują wielokrotnie izolowane druty nawojowe, podwójne warstwy taśm między uzwojeniami, karkasy wielosekcyjne oraz także impregnują uzwojenia. Zapewnienie skutecznej ochrony pozwala na konstrukcję zasilaczy niewymagającą uziemiania i widać, że rynek zmienia się w tym kierunku, czyli że większość rozwiązań konsumenckich to zasilacze z drugą klasą ochronności. Oczywiście tematyka bezpieczeństwa dotyczy także oświetlenia LEDowego, co dodatkowo uwypukla znaczenie tych zagadnień.

Najważniejsze czynniki negatywne dla rynku
 
Listę najważniejszych czynników negatywnych dla rozwoju rynku otwierają tanie produkty dalekowschodnie, czyli głównie standardowe dławiki i cewki do układów mocy oraz wersje sygnałowe do filtrów. Są one problemem biznesowym dla firm dystrybucyjnych, natomiast producenci komponentów indukcyjnych zmagają się z rosnącymi kosztami pracy, cenami materiałów oraz zapewne koniecznością stałego inwestowania w maszyny do produkcji. Dla wszystkich problemem jest silna konkurencja, bo sektor rynku jest przyszłościowy i przyciąga coraz to nowych graczy. Długie czasy dostaw to znak obecnych czasów, gdzie klienci chcą wszystko mieć na jutro, a asortyment produktów jest na tyle ogromny, że wyklucza możliwość magazynowania wszystkiego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również