Zmiany w krajobrazie polskiego rynku dystrybucyjnego

Dobiegające zewsząd informacje o wszechogarniającym kryzysie w gospodarce polskiej i światowej mogą sugerować wszystko co najgorsze. Jednak albo kryzys łagodnie obchodzi się z firmami dystrybucyjnymi i pozwala im sprawnie działać, albo kroki czynione przez te firmy są właśnie skuteczną formą walki z kryzysem. Ostatnio dystrybutorzy działający na polskim rynku, m.in. TME, Micros czy Robtools, nawiązali szereg nowych kontaktów i poszerzyli swoją ofertę.

Posłuchaj
00:00

TME - łódzki dystrybutor katalogowy dostarczający podzespoły dla elektroniki i komponenty automatyki informuje o kolejnych nowych liniach produktowych w ofercie. W ostatnich latach liczba firm jakie reprezentuje TME jako autoryzowany dystrybutor nieustannie rośnie i firma ta niewątpliwie szybkimi krokami odchodzi od niezależnego modelu dystrybucji.

W tym okresie do portfolio firmy doszła serbska firma mikroElektronika, będąca producentem zestawów uruchomieniowych dla układów Microchipa, Atmela, TI, ST, Cypress, NXP i innych oraz kompilatorów języków wysokiego poziomu (C, Basic Pascal). Kolejną firmą w ofercie jest Ledil Oy specjalizująca się produkcji optyki do diod LED wysokiej mocy. Asortyment firmy obejmuje ponad 1300 standardowych elementów jak soczewki, reflektory i ich kombinacje do diod produkowanych przez firmy Citizen, Cree, Osram, Luxeon, Bridgelux i wiele innych.

Taką samą drogą idzie krakowska firma Micros, znana na rynku polskim hurtownia podzespołów elektronicznych. W ostatnich tygodniach Micros poszerzył ofertę o półprzewodniki mocy firmy Zenli Rectifier. Jest to producent z Dalekiego Wschodu obecny na rynku od 1989 roku, wytwarzający głównie diody i tyrystory w obudowie śrubowej i pastylkowej, mostki prostownicze oraz elektroizolowane moduły zbudowane z diod i tyrystorów.

Gdyński Maritex poszerzył z kolei ofertę o produkty pasywne firmy Samsung Electro Mechanics: kondensatory oraz rezystory.

Firma Robtools, kompleksowy dostawca urządzeń do produkcji elektroniki z Bydgoszczy, podpisał umowę o współpracy z fińską firmą Sovella - dostawcą szerokiego asortymentu mebli przemysłowych: stołów, szaf, wózków, akcesoriów o bardzo wysokiej jakości i uniwersalności.

Firma Digimes, dostawca aparatury pomiarowej dla tele- i radiokomunikacji, nawiązał współpracę z LitePoint - amerykańską firmą produkującą systemy testujące dla radiowych sieci bezprzewodowych.

Robert Magdziak

Powiązane treści
Czy Google jest zagrożeniem dla dystrybutorów komponentów?
Dystrybutorzy elektroniki dostarczają coraz więcej podzespołów cyfrowych
Europejski rynek dystrybucji na minusie tylko w Niemczech i Wielkiej Brytanii
TME oficjalnym dystrybutorem fińskiej firmy Ledil Oy, producenta soczewek i reflektorów do diod LED
TME czempionem wśród dystrybutorów Sunon
Europejski rynek dystrybucji półprzewodników skurczył się o 11%
Jak odnosić sukcesy na rynku dystrybucji?
Micros dystrybutorem tajwańskiego producenta złączy
Rozmowa z Robertem Kościeszą, dyrektorem firmy Digimes
Maritex dostawcą zasilaczy TDK-Lambda
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Renesas stawia na bezpieczeństwo – zaawansowane systemy wideo nowej generacji dla motoryzacji
Produkcja elektroniki
Infineon wdraża produkcję na 200-mm podłożach SiC
Komunikacja
Zagłuszanie i spoofing nawigacji satelitarnej
Aktualności
DigiKey uruchamia nową serię wideo poświęconą zrównoważonemu rozwojowi
Zasilanie
Nowe wzmacniacze mocy GaAs firmy CML Micro dla urządzeń zasilanych bateryjnie
Aktualności
Ukończono budowę elektronicznej zapory na granicy polsko-białoruskiej
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Targi krajowe
Warsaw Industry Week 2025 - 9. edycja
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów