Francja planuje budowę elektrycznego samochodu za mniej niż 7500 dolarów

Podczas rozmów klimatycznych w Paryżu francuski rząd ogłosił globalne współzawodnictwo, którego celem jest stworzenie małego samochodu elektrycznego, dostępnego w cenie poniżej 7500 dolarów. Ségolène Royal, francuska Minister Ekologii, Zrównoważonego Rozwoju i Energii, wyjaśniła, że chce "stworzyć elektryczny samochód dla ludu". Zakłada ona, że samochód powinien być mały, lekki i pozwalający na szybkie ładowanie, a także, że nie musi wyglądem przypominać dotychczasowych samochodów elektrycznych. Cena około 7500 dolarów powinna być górnym limitem, a najlepiej gdyby zaczynała się na poziomie 5300 dolarów.

Posłuchaj
00:00

Ségolène Royal wyraziła również nadzieję, że konkurencja będzie motorem innowacji i rozwoju baterii, a także nowych sposobów korzystania z samochodu.

Francuska inicjatywa nie jest pierwszym planem stworzenia niedrogiego samochodu elektrycznego. W Indiach niskokosztowy pojazd elektryczny jako e2o jest w sprzedaży. Gdy rozpoczęła się jego sprzedaż kosztował 15 tys. dolarów. Samochód nie został dobrze przyjęty przez konsumentów. Teraz pozostaje pytanie czy wysiłek Francji zakończy się lepszym rezultatem.

źródło: Gizmodo

Powiązane treści
Czy Chiny zdominują światowy rynek samochodów elektrycznych?
Jak upowszechnić elektryczne samochody?
Katowice wykształcą projektantów elektrycznych samochodów
Tiry jak trolejbusy na szwedzkiej autostradzie
Samochody na prąd - Tesla i chińskie PSA
Byli pracownicy Tesli chcą zbudować fabrykę elektrycznych samochodów za 1 mld dolarów
Na dobry samochód elektryczny poczekamy jeszcze długo
Samochody elektryczne nie budzą zainteresowania
Układ kierowniczy elektrycznego BMW i3 produkowany na Śląsku
Czy superkondensatory z grafenu wywołają prawdziwą ekspansję samochodów elektrycznych?
Tesla Motors będzie ładować samochody elektryczne w 5 minut
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Renex rozwija szkolenia IPC w Europie Środkowo-Wschodniej
Aktualności
Ograniczenia eksportu pierwiastków ziem rzadkich będą problemem
Aktualności
Ensign InfoSecurity nagrodzona za Aletheia – AI do wykrywania deepfake’ów w czasie rzeczywistym
Produkcja elektroniki
Branża motoryzacyjna obiera kurs na RISC-V
Aktualności
Polscy konsumenci gromadzą nieużywaną elektronikę wartą 112 mld zł
Mikrokontrolery i IoT
Coraz więcej możliwości komunikacji satelitarnej w IoT
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025
Magazyn
Maj 2025
Magazyn
Kwiecień 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów