PGZ będzie współpracować z Ukraińską Agencją Kosmiczną

Polska Grupa Zbrojeniowa oraz Ukraińska Agencja Kosmiczna podpisały porozumienie o współpracy dotyczące m.in. projektów w obszarach technologii instrumentów optycznych i radarowych dla satelitów obserwacyjnych, jak również technologii wynoszenia satelitów na orbitę okołoziemską. "Jesteśmy bardzo zainteresowani współpracą w obszarze nowoczesnych technologii z ukraińskim przemysłem kosmicznym. Cieszymy się, że również Ukraińska Agencja Kosmiczna jest gotowa realizować z PGZ konkretne projekty. Razem będziemy poszukiwać możliwości współpracy w rozwijaniu technologii wykorzystywanych w satelitarnych systemach obserwacji Ziemi", powiedział Radosław Obolewski, wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Posłuchaj
00:00

Ukraińska Agencja Kosmiczna powołana została do życia w 1992 r. Skupia około 30 państwowych zakładów zajmujących się rozwojem technologii kosmicznych, w których pracuje około 26 tys. osób. PGZ, mająca w ofercie m.in. system obrony powietrznej bardzo krótkiego zasięgu z zestawem POPRAD i radarem SOŁA, przenośny zestaw przeciwlotniczy GROM oraz system bezzałogowych statków powietrznych E-310, ma zamiar rozwijać w najbliższych latach technologie kosmiczne i satelitarne oraz cybertechnologie.

źródło: WNP

Powiązane treści
Już ponad 300 firm w krajowej branży kosmicznej
Powstanie Park Technologii Kosmicznych
Polska Grupa Zbrojeniowa celuje w kosmos
Krajowy Program Kosmiczny powstanie do końca 2017 roku
Dobre perspektywy dla PGZ
Perspektywiczny przemysł kosmiczny
PGZ chce narodowej silicon foundry?
Kosmiczne szanse polskiego przemysłu
Vigo System zrealizuje duże zamówienie Polskiej Grupy Zbrojeniowej
44 mln zł z MSP na badania anten radarów w Polskiej Grupie Zbrojeniowej
Polska Grupa Zbrojeniowa odnotowała 5 mld zł przychodu
Gliwicki OBRUM projektuje moduł wieżowy czołgu z elektronicznie stabilizowanym uzbrojeniem
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów