Chiński gigant technologiczny Baidu współpracuje z Geely i Toyotą

| Gospodarka Aktualności

Największy chiński operator wyszukiwarki internetowej Baidu Inc dołączył do Zhejiang Geely Holding Group i japońskiej Toyoty, by współpracować w obszarach związanych ze sztuczną inteligencją (AI), która ma być w szczególności wykorzystywana w autonomicznych samochodach. W ramach partnerstwa, firmy Geely i Toyota dołączyły do Apollo - rozwijanej przez Baidu platformy autonomicznej jazdy.

Chiński gigant technologiczny Baidu współpracuje z Geely i Toyotą

Chiński operator dostarczy, przeznaczony dla autonomicznych busów, software Apollo Minibus, który w przyszłości wykorzystywany będzie przez pojazdy e-Palette Toyoty. Baidu będzie również współpracować z producentem samochodów w zakresie badań nad nowymi zastosowaniami technologii autonomicznego prowadzenia.

Razem z Geely Baidu rozpocznie współpracę nad aplikacjami AI, które obejmą inteligentną łączność i inteligentną mobilność. Jakiś czas temu chińskie miasta, w tym Pekin i Szanghaj, ogłosiły lokalne zasady dotyczące prowadzenia testów autonomicznej jazdy. Baidu ma już pozwolenie na testowanie pojazdów samobieżnych na niektórych miejskich ulicach.

Chiny, jako największy rynek motoryzacyjny na świecie, z dużym zaangażowaniem prowadzą pracę nad zautomatyzowaniem prowadzenia pojazdów, chcąc mieć własnych graczy, którzy mogliby konkurować z globalnymi liderami w tym segmencie, takimi jak Tesla czy Waymo.

źródło: Reuters

Zobacz również