Firmy

Obecnych na rynku krajowym dostawców komputerów do wbudowania można podzielić na kilka wyraźnie różniących się profilem rynkowym grup. Pierwszą tworzą krajowe firmy dystrybucyjne, dla których dystrybucja omawianych urządzeń to istotna część biznesu. Takim dostawcą jest gliwicki JM Elektronik, autoryzowany przedstawiciel IEI Technology, dostarczający komputery m.in. w formacie 3,5”, EPIC, mini ITX. Są to także CSI - dostawca produktów m.in. Aaeon, Protech, GE Fanuc, Diamond Systems oraz Elmark Automatyka - dostawca wyrobów Advantecha, MSI i Moxa. Grupę zamyka wrocławska firma Quantum, oferująca komputery embedded do projektów typu „mission critical” firm Digital-Logic (teraz część Kontronu), Euro-Tech i innych.


Tab.4. Plan raportów „Elektronika” na najbliższe miesiące

Do drugiej grupy zaliczają się polskie oddziały producentów zagranicznych, takie jak na przykład specjalizujący się w omawianej tematyce Kontron oraz Beckhoff, który w niewielkim stopniu też ma w ofercie produkty dla rynku embedded. Trzeci obszar przedsiębiorstw to oferenci tańszych marek i produktów specjalizowanych. Do grona tego zaliczyć można Maritex (Avalue), Elatec (Avalue, Fastwel), Navinet (Evoc), elPLC (Boser), Techbase i Koncept-L. W zakresie komputerów specjalizowanych lub własnych opracowań sterowników wymienić należy firmę Tronia i SiGarden.

W zestawieniu wzięły udział także firmy dystrybucyjne zajmujące się podzespołami elektronicznymi, które są aktywne także w automatyce przemysłowej. Jest to Elhurt - dystrybutor komputerów jednopłytkowych Aaeon i Evoc oraz Microdis - dostawca Aaeona i Nexcoma.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Przejdź do kompendium

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również