Chiński CATL i Honda planują współpracę w zakresie rozwoju akumulatorów

| Gospodarka Zasilanie

Firmy Contemporary Amperex Technology Ltd i Honda Motor podpisały porozumienie o współpracy przy opracowywaniu akumulatorów litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych. Zgodnie z memorandum CATL zagwarantuje do 2027 r. dostawy akumulatorów litowo-jonowych dla pojazdów elektrycznych o łącznej pojemności około 56 GWh oraz otworzy biuro w pobliżu jednostki badawczej Hondy w prefekturze Tochigi.

Chiński CATL i Honda planują współpracę w zakresie rozwoju akumulatorów

- Umowa skupia się na dostawach akumulatorów EV w Azji. Moglibyśmy również rozważyć pewną podaż na rynku północnoamerykańskim - powiedziała rzeczniczka Hondy, Tomoko Takemori, odmawiając podania dalszych szczegółów na temat tego, który z modeli będzie wykorzystywał akumulatory CATL.

Źródła agencji Reuters twierdzą, że umowa o wykorzystaniu technologii CATL w elektrycznych pojazdach Hondy jest częścią działań zmierzających do dywersyfikacji dostawców baterii, by zapewnić stabilność zapasów w dłuższej perspektywie. Japoński producent samochodów rozmawiał również z innymi producentami baterii, w tym z obecnym dostawcą - firmą Panasonic.

CATL jest jednym z największych na świecie producentów akumulatorów EV. Oprócz Hondy lista partnerów obejmuje już takich producentów, jak BMW, Volkswagen AG i SAIC Motor Corp.

źródło: Reuters

Zobacz również