Zestawienie tabelaryczne

krajowych dostawców komponentów do systemów dużej mocy. Poszczególne wiersze przybliżają szczegóły oferty w zakresie elementów dyskretnych, modułów i elementów specjalizowanych. Podobnie jak w przypadku wielu innych elementów elektronicznych, tak samo i w omawianej tematyce liczba produktów dostępnych na rynku jest duża i niemożliwa do czytelnego scharakteryzowania za pomocą niewielkiej tabeli. Wiele obudów, sposobów montażu, chłodzenia, konfiguracji, parametrów elektryczne oraz obszarów zastosowań tworzy tysiące dostępnych kombinacji. Dlatego w tabeli ograniczamy się jedynie do wymienienia, że dana grupa elementów jest dostępna lub nie po to, aby wesprzeć pierwszy etap poszukiwań do dalszych działań. W tabeli 2 podane zostały dane kontaktowe do wszystkich firm, które nadesłały wypełnione ankiety oraz wymieniono marki produktów znajdujące się w ofercie danej firmy.

Komponenty półprzewodnikowe o największym potencjale biznesowym
 
Podstawą aplikacji energoelektronicznych są krzemowe tranzystory IGBT i MOSFET, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę, jak bardzo szeroki jest ich asortyment, dostępność i relatywnie niskie ceny. Ale na drugiej pozycji uplasowały się takie same elementy z półprzewodników o szerokiej przerwie energetycznej (głównie SiC), które często są rozważane do nowych projektów. Rozwiązania w postaci modułów integrujących kilka tranzystorów w jednej obudowie to domena najwyższych mocy i bez względu na technologię półprzewodnikową zawsze będą one potrzebne i używane. Dół wykresu zajęły tyrystory i triaki, które dawniej były podstawą wielu urządzeń dużej mocy, dzisiaj mają już znacznie słabszy potencjał aplikacyjny.
Struktura sprzedaży komponentów dla energoelektroniki w 2018 roku
 
Na wykresie ilustrującym rozkład obrotów ze sprzedaży komponentów dużej mocy trudno szukać jakichś prawidłowości, bo każda z pokazanych tam kategorii jest reprezentowana, ale nie wybija się nad resztę. Wielkość sprzedaży dla poszczególnych firm waha się w zależności od stopnia specjalizacji, asortymentu (oferty) oraz oczywiście wielkości firmy. Widać jednak, że energoelektronika to wartościowa branża, która pozwala na specjalizację biznesu w tym kierunku. Takie sprofilowane na większą moc firmy łączą też działalność dystrybucyjną z produkcją i usługami, np. wykonując modernizacje starszych urządzeń lub po prostu realizują projekty na zamówienie.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Przejdź do kompendium

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również