Kłopoty z dostępnością podzespołów

Gwałtowny rozwój elektrycznej motoryzacji oraz aplikacji związanych z energią odnawialną powoduje, że popyt na nowoczesne półprzewodniki mocy jest bardzo duży. Przy ograniczonej podaży na rynku tworzą się kolejki i czasy dostaw się zwiększają. Zjawisko to ogranicza trochę tempo rozwoju rynku, bo projektanci muszą brać pod uwagę dostępność tranzystorów mocy. Zapewne kolejki są największym problemem dla tych, którzy tworzą aplikacje wytwarzane w średnich seriach, a więc za małych, aby negocjować dostawy na najwyższym szczeblu oraz za dużych, aby po prostu kupić potrzebną ilość u detalisty. Takie potrzeby ma właśnie wielu krajowych producentów.

Branże o największym potencjale zakupowym w Polsce w obszarze energoelektroniki
 
W skali naszego kraju najbardziej znaczącym klientem na komponenty energoelektroniczne jest przemysł (80% wskazań), gdzie elektronikę wykorzystuje się do konwersji mocy, sterowania silnikami za pomocą falowników, grzania indukcyjnego i podobnych zastosowań. Systemy zasilania dużej mocy i konwersji energii to drugi ważny obszar aplikacyjny, gdzie komponenty półprzewodnikowe zamieniają napięcia stałe na przemienne, łączą sieci zasilające na różnych potencjałach, ładują akumulatory itd. Obszary związane z motoryzacją i te w nowoczesnym transporcie, mimo dobrych perspektyw, cały czas mają słabszy potencjał.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Przejdź do kompendium

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również