Coraz bardziej zaawansowane projekty

Tak jak wiele osób ocenia książkę po okładce, tak i urządzenia są postrzegane przez pryzmat tego, jaką mają obudowę. Funkcjonalny, atrakcyjny wizualnie projekt jest w stanie znacząco pomóc w promocji produktu i coraz więcej osób to zauważa. Nowe obudowy na rynku, w porównaniu do tych, jakie były jedną lub dwie dekady temu, są mniej kanciaste, lepiej spasowane, a w ich wnętrzu kryje się wiele ułatwień usprawniających montaż. To samo dotyczy jakości powierzchni, tolerancji wykonania elementów obudowy, obróbki mechanicznej (frezowanie, otworowanie) oraz materiałów. Jest to ogólnie wynik rozwoju technologii, ale głównie inwestycji producentów w park maszynowy. Mamy drukarki 3D, na których wykonywane jest prototypowanie i produkcja małych serii, obrabiarki CNC, za pomocą których dokonywana jest obróbka mechaniczna wyrobów katalogowych. Duże zasługi w poprawie jakości obudów ma też nowoczesne oprogramowanie do projektowania brył przestrzennych, jak AutoCAD lub SolidWorks, które jest powszechnie wykorzystywane przez producentów. Poprawa jakości dotyczy też lepszych (precyzyjniej wykonanych) form wtryskowych i procesu produkcji, co doskonale widać, gdy zestawi się obok projekty współczesne i sprzed dekady, które w porównaniu do tego, co jest teraz, wyglądają bardzo siermiężnie. Zaawansowanie obudów to także lepsze materiały: blachy i tworzywa, pokrycia powierzchni itd.

Ocena warunków biznesowych panujących na rynku obudów 2020 roku
 
Mimo pandemii, trudności w zaopatrzeniu i logistyce, wbrew blokadom gospodarki oraz przeciw wielu innym problemom, które cały czas dotykają wiele sektorów gospodarki, połowa pytanych specjalistów oceniła warunki rynku obudów jako zadowalające. Odrobinę mniej odpowiedzi padło na to, że 2020 rok zapisał się jako dobry okres do rozwoju tego sektora biznesu. Dane te potwierdzają po raz kolejny dużą odporność rynku elektroniki i całej aktywności gospodarczej związanej z przemysłem w Polsce na kryzysy i dają nadzieję, że obecny rok może być lepszy.
Jaka jest aktualna koniunktura w tym sektorze obudów?
 
Ocena aktualnej koniunktury w sektorze obudów dla elektroniki i przemysłu mało różni się od tej, którą pokazujemy na innym wykresie dla całego 2020 roku. Oznacza to, że sytuacja niewiele się zmienia. Rynek trwa w zawieszeniu w oczekiwaniu na ożywienie, wyczekuje wzrostu inwestycji i nowych projektów i cieszy się tym, co jest. Jakiekolwiek prognozowanie wydarzeń jest dzisiaj bardzo trudne, a wiele deklaracji zapowiedzi sprzed roku, co do tempa rozwoju pandemii, było nietrafionych. Stąd trzeba się cieszyć, że jest "dobrze" lub "zadowalająco".
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również