Nowości w klawiaturach

Tab.2. Przegląd ofert krajowych dostawców przycisków, przełączników i klawiatur

Jeśli chodzi o nowe technologie wykonania elementów przełączających, to w ostatnich latach nie zaszły żadne istotne zmiany ani nie pojawiły się inne rozwiązania elementów przełączających. Większość dużych producentów klawiatur oferuje wszystkie popularne technologie, z tym że największe znaczenie na rynku mają klawiatury foliowe i gumowe.

Mniejsze firmy skupiają się na tych najpopularniejszych, na przykład foliowych. To dlatego, że są one stosunkowo tanie, a przy tym jednocześnie trwałe, niewielkiej głębokości i dające duże możliwości indywidualizacji.

Klawiatury foliowe i gumowe wybijają się na rynku także swoją elastycznością technologiczną, gdyż mogą być wykonywane w wielu różnych opcjach związanych z kształtem klawiszy, sygnalizacją naciśnięcia (klikiem), a nawet pozwalają na instalację podświetlenia dla całości klawiatury lub selektywnej iluminacji pojedynczych przycisków. Innym przykładem popularyzujących się modyfikacji są wersje z powłoką antybakteryjną przeznaczone do sprzętu medycznego.


Tab.2.cd. Przegląd ofert krajowych dostawców przycisków, przełączników i klawiatur

Dochodzą nowe warstwy realizujące ekranowanie elektromagnetyczne, także w obrębie okienka wyświetlacza wpasowanego w jednolitą elewację, a cała konstrukcja jest zabezpieczana przed wpływem czynników środowiskowych lakierami i warstwami ochronnymi.

W połączeniu z nowymi materiałami, trwałymi tworzywami sztucznymi i silikonami daje to możliwość stworzenia trwałych klawiatur do wielu aplikacji. Nowością są również moduły podświetlające wykonywane na bazie mat światłowodowych i płytek dyfuzyjnych zapewniające równomierne rozprowadzenie światła z podświetlaczy LED.

Zainteresowaniem cieszą się także folie podgrzewające wyświetlacze LCD pracujące w niskich temperaturach, gdyż integracja klawiatur i wyświetlaczy jest powszechna i naturalna. Warto zauważyć, że technologie produkcji klawiatur częściowo przenikają się i oprócz podstawowych wersji są jeszcze wykonania pośrednie, w których gumowe klawisze współpracują z zestykami foliowymi lub mikroprzełącznikami, co dowodzi, że w praktyce technologia wykonania styków jest luźno powiązana z klawiszem. Zapewnia to niewątpliwie wysoką elastyczność konfiguracji i możliwość dopasowania się do mniej typowych wymagań.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również